REKLAMA

Nowy SUV Mazdy w Genewie

Mazda zapowiada gorącą premierę na nadchodzące targi motoryzacyjne w Genewie. Chodzi o nowego SUV-a.

Mazda - nowy SUV w Genewie Materiały prasowe
Mazda - nowy SUV w Genewie

Nowy kompaktowy SUV Mazdy będzie miał światową premierę podczas tegorocznego salonu motoryzacyjnego w Genewie. Jak mówi producent, ten drugi już model z gamy nowej generacji wyróżniać będzie bardziej dojrzała stylistyka projektowania KODO oraz najnowsze technologie Mazdy, określane razem jako Architektura SKYACTIV-VEHICLE.

W gamie jednostek napędowych zaprezentowane zostaną najnowsze silniki z rodziny SKYACTIV, w tym jednostka SKYACTIV-X z rewolucyjną technologią SPCCI (Spark Plug Controlled Ignition - czyli zapłonu samoczynnego sterowanego świecą zapłonową), która bazuje na unikalnej metodzie spalania, łączącej w pełni osiągi silnika benzynowego z doskonałą reakcją silnika wysokoprężnego.

Mazda CX-3 czy CX-4?

Producent opublikował przy tej okazji pierwsze, mocno zaciemnione zdjęcie tego modelu. Przypuszczalnie chodzi o nową generację Mazdy CX-3, która nie tak dawno temu przeszła jednak delikatny face lifting, a na rynku jest obecna od 2015 roku.

Drugą z możliwości jest prezentacja europejskiej wersji Mazdy CX-4, modelu który jest obecny na rynku chińskim. Został tam wprowadzony w 2016 roku i bazuje na platformie Mazdy CX-5. Choć wcześniej producent podawał, że auto nie jest przeznaczone dla Europy, nie zamykano ostatecznie drzwi, zostawiając furtkę dla jej ewentualnego debiutu na Starym Kontynencie.

REKLAMA

Mazda w Genewie - debiuty

W tym roku w Genewie odbędzie się także europejski debiut jubileuszowej edycji Mazdy MX-5 z okazji 30-lecia modelu. Świętująca trzy dekady od swojej światowej premiery podczas Chicago Motor Show w 1989 roku, Mazda MX-5 jest najpopularniejszym roadsterem w historii, z ponad milionem egzemplarzy sprzedanych na całym świecie, w tym ponad 350 000 w Europie.

Na stoisku nie zabraknie także nowej Mazdy 3 w wersji hatchback i sedan, które są pierwszymi modelami nowej generacji marki. To pierwsze samochody fabrycznie wyposażone w silnik SKYACTIV-X z innowacyjną technologią SPCCI. Silnik nowej generacji wspomagany jest nowym, inteligentnym systemem Mazdy nazwanym M Hybrid, który sprzyja dalszemu zwiększeniu oszczędności paliwa i dzięki temu jest bardziej przyjazny dla środowiska naturalnego.

W Genewie pokazana zostanie także Mazda CX-5 – obecnie najlepiej sprzedający się model z oferty marki. Zmiany modelowe zaplanowane na rok 2019 obejmują dwa kluczowe obszary – podniesienie jakości wykończenia wnętrza oraz technologii i dynamiki prowadzenia, co dzięki adaptacji systemu G-Vectoring Control Plus (GVC Plus) uczyni Mazdę CX-5 z roku modelowego 2019 jeszcze bardziej dynamiczną i jednocześnie pewniejszą w prowadzeniu.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA