REKLAMA

Nowy SUV Volkswagena na bazie modelu Amarok

Koncern z Wolfsburga zapowiada sporo premier na najbliższe lata. Wśród nich pojawi się nowy SUV zbudowany na platformie pickupa. 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 172 297 PLN
Dostępne nadwozia: pick-up-4
SPRAWDŹ OFERTY

W najbliższym czasie poznamy nową generację Polo, CC oraz całą gamę elektrycznych samochodów. Jednak całkowitą nowością na liście premier jest nowy SUV, który powstanie na bazie modelu Amarok, który jest pickupem. Takie rewelacje ujawnił dyrektor zarządzający segmentem samochodów użytkowych w australijskim oddziale Volkswagena.

Na razie cały projekt jest owiany tajemnicą. Według doniesień będzie to całkiem spory samochód mieszczący w kabinie nawet siedem osób. Jednak duży nacisk będzie położony na układ napędowy 4x4. Nieoficjalnie mówi się o niemieckiej konkurencji dla Toyoty Land Cruiser.

REKLAMA

O ile Amarok nie jest sprzedawany za oceanem, to nowy model będzie dostępny globalnie. Pod maską sportowo-rekreacyjnego modelu na pewno pojawią się nowe jednostki z gamy TDI. Będzie tam dostępny silnik V6 TDI z podwójnym doładowaniem, który zadebiutował w odświeżonej wersji Amaroka. Jednostka w zależności od wersji oferuje 161, 201 lub 221 KM. Napęd jest przekazywany na wszystkie koła za pomocą sześciobiegowej skrzyni ręcznej lub ośmiobiegowej automatycznej. Nie znamy jeszcze losów jednostki dwulitrowej, ale raczej powinna być dostępna na rynku europejskim.

Producent nie zdradził jeszcze daty oficjalnej premiery, tym bardziej, że w koncernie nie zapadła decyzja o produkcji takiego samochodu.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA