[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Nowy Seat Leon Cupra R na zdjęciach

Najnowsza odsłona Seata Leona w wersji Cupra R to jego najmocniejsze i najszybsze wcielenie, jakie dotychczas powstało.

Seat Leon Cupra R Seat Leon Cupra R

Nowy Seat Leon Cupra to ekskluzywna wersja hiszpańskiego hot-hatcha w jego najmocniejszej, bo aż 310-konnej, wersji. Auto jest jednocześnie zapowiedzią przekształcenia firmy i utworzenia sportowej submarki Cupra.

Seat Leon Cupra R nie będzie jednak samochodem dla każdego, i to nie tylko ze względu na cenę. Nawet mając zgromadzony odpowiedni budżet, trzeba będzie się spieszyć, bo powstać ma zaledwie 799 egzemplarzy tego hot-hatcha.

Do napędu Leona Cupry R posłużyć ma wzmocniony silnik, znany choćby z najmocniejszego dotychczas wariantu Cupra 300, dysponujący mocą 310 KM. Co ciekawe, pełna moc dostępna będzie dla egzemplarzy z przekładnią manualną, których powstanie 499 sztuk. Z kolei Cupry R ze skrzynią DSG będą dysponowały mocą 300 KM i tych wersji będzie dokładnie 300.

REKLAMA

REKLAMA

Jak podaje producent, w obu przypadkach osiągi będą jednak  bardzo zbliżone. Zarówno manual, jak i automat, przyspieszać będą od 0 do 100 km/h w czasie 5,8 sekundy, a maksymalna prędkość zostanie ograniczona elektronicznie do 250 km/h.

W aucie znajdziemy wiele elementów niedostępnych w innych modelach. Będzie to nowy układ wydechowy, pakiet aerodynamiczny, wzmocnione hamulce Brembo o średnicy 370 mm, adaptacyjne zawieszenie z systemem DCC (Dynamic Chassis Control) oraz zmodyfikowaną geometrię przednich kół.

Seat Leon Cupra R

Cała moc przenoszona będzie wyłącznie na przednią oś, którą wspierać ma mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu oraz wspomniane wyżej adaptacyjne zawieszenie. Z kolei dobre prowadzenie przy dużych prędkościach zapewni szerszy rozstaw kół oraz o ponad 12 proc. bardziej wydajna aerodynamika, w porównaniu do standardowej Cupry.

REKLAMA

Seat Leon Cupra R dostępny będzie z matowym lakierem nadwozia oraz kontrastującymi dodatkami w kolorze miedzi. Od "zwykłej" Cupry auto wyróżniać będą też specjalne kubełkowe fotele oraz zmiany na desce rozdzielczej.

Przypomnijmy, że niedawno motoryzacyjne tytuły obiegły przecieki dotyczące planów Seata wobec marki Cupra. Miałaby ona stać się osobną marką, na wzór choćby DS i Citroena. Opatentowanych zostało kilka nazw dla nowych modeli, wśród nich Salsa, Tango i Bolero. Jak będzie, zobaczymy niebawem.

zobacz galerię

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij