Nowy Smart – bez dachu, w pełni elektryczny

Smart Forspeed
Smart Forspeed
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 98 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

W okolicach nowego roku prezentowaliśmy szkice z biura patentowego, w którym zastrzeżono nowego Smarta. Teraz już oficjalnie możemy potwierdzić, że taki pojazd powstanie i zostanie pokazany za niecałe dwa tygodnie w Genewie. Nazywa się Forspeed.

Forspeed jest roadsterem z elektrycznym napędem, który stanowi 40-konny silnik, zdolny do poruszania auta bez ładowania akumulatorów przez 135 km. Prędkość maksymalna tak skrojonego pojazdu wynosi 120 km/h.

Gadżeciarskiemu Smartowi nie brakuje efektownych dodatków - mamy więc przednie lampy wykonane w technologii LED, baterie słoneczne w dolnej części przedniej szyby, czy stację dokującą do smartphone'a. Stacja znajduje się naprzeciwko pasażera, w miejscu, gdzie zwykle montowana jest przednia poduszka powietrzna. Ciekawe jak w tej sytuacji telefon miałby ochronić pasażera. Nie musimy się jednak o to martwić, gdyż Forspeed jest pojazdem koncepcyjnym i w takiej formie nie trafi do produkcji. Ma natomiast podpowiadać jak będzie wyglądać kolejna, prawdziwa generacja modelu ForTwo.

Wiemy za to na pewno, że do produkcji trafi elektrycznie napędzany skuter oraz rower, które również będzie można zobaczyć w Genewie. One pojawią się w sprzedaży w roku 2013, nowy Smart - rok później.

REKLAMA

zobacz galerię

REKLAMA