REKLAMA

Nowy SsangYong – C200

SsangYong C200
SsangYong C200
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 61 990 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nowe auto SsangYonga w wersji gotowej do produkcji zaprezentowane ma zostać jeszcze w tym roku. Auto, stylizowane przez Italdesign, ma stanowić konkurencję dla Toyoty RAV4, Nissana Qasqaia, czy Hondy CRV.

Rozstaw osi koreańskiego konceptu wynosi 2640 mm, co oznacza, że jest niewiele dłuższy od Volkswagen Tiguana. C200, w odróżnieniu od innych terenowych modeli SsangYonga, ma mieć nadwozie samonośne oraz napęd na przód lub cztery koła.

Dzięki swojej konstrukcji C200 na asfalcie ma być lepsze i szybsze od swoich większych braci. Pod maskę auta trafi najprawdopodobniej nowy dwulitrowy turbodiesel o mocy 175 koni mechanicznych, spełniający normę emisji spalin Euro 5. Dostępne mają być skrzynie biegów ręczne lub automatyczne o sześciu przełożeniach.

Producent zapowiada, że w zawieszeniu swojego auta na szeroką skalę użyje aluminium, co oznacza mniejszą wagę i niższy środek ciężkości. Podobno C200 pod względem właściwości jezdnych ma nie ustępować europejskiej konkurencji.

Innym samochodem SsangYonga pokazanym w Seulu będzie hybrydowy Kyron, wyposażony w jednostkę wysokoprężną i silnik elektryczny. Taki samochód ma zużywać nawet do 25% mniej paliwa niż porównywalna wersja wyposażona w tradycyjne źródło napędu.

 

REKLAMA

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA