Nowy Stratos w kultowych barwach

Stratos
Michael Stoschek i  New Stratos

W materiale wideo zobaczymy auto zarówno w czarnym, błyszczącym lakierze, w jakim było pokazywane już niejednokrotnie, jak i w barwach Alitalii - takich, jakie nosił oryginalny Stratos zdobywając w latach 70-ych trzykrotnie tytuł mistrzowski.

Wskrzeszenie Stratosa było pomysłem niemieckiego biznesmena, który zamarzył sobie o takim pojeździe już w 2003 roku. Michael Stoschek w 2008 roku zjawił się w Pininfarinie z zamówieniem na budowę nowego Stratosa. Dwa lata później możemy oglądać efekt końcowy - nowy model bazujący na Ferrari F430 Scuderia.

Stratos napędzany jest silnikiem V8 o pojemności 4,3 litra. Produkuje on 533 KM mocy i ponad 500 Nm momentu obrotowego. Przyspieszenie do pierwszej setki zajmuje 3,3 sekundy, druga pojawia się na prędkościomierzu w 9,7 sekundy od startu, a prędkość maksymalna wynosi 274 km/h.

Na potrzeby modelu płyta podłogowa F430 Scuderii została skrócona o 20 cm. Dzięki zastosowaniu włókna węglowego całość waży jedynie 1247 kg, a masa rozłożona jest w proporcjach 44:56.

Póki co Stratos jest fanaberią niemieckiego biznesmena, ale jeśli znajdą się chętnie powstaną kolejne egzemplarze.

REKLAMA