[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

REKLAMA

PODZIEL SIĘOCEŃ

Nowy Stratos w kultowych barwach

Stratos Michael Stoschek i  New Stratos

W materiale wideo zobaczymy auto zarówno w czarnym, błyszczącym lakierze, w jakim było pokazywane już niejednokrotnie, jak i w barwach Alitalii - takich, jakie nosił oryginalny Stratos zdobywając w latach 70-ych trzykrotnie tytuł mistrzowski.

Wskrzeszenie Stratosa było pomysłem niemieckiego biznesmena, który zamarzył sobie o takim pojeździe już w 2003 roku. Michael Stoschek w 2008 roku zjawił się w Pininfarinie z zamówieniem na budowę nowego Stratosa. Dwa lata później możemy oglądać efekt końcowy - nowy model bazujący na Ferrari F430 Scuderia.

Stratos napędzany jest silnikiem V8 o pojemności 4,3 litra. Produkuje on 533 KM mocy i ponad 500 Nm momentu obrotowego. Przyspieszenie do pierwszej setki zajmuje 3,3 sekundy, druga pojawia się na prędkościomierzu w 9,7 sekundy od startu, a prędkość maksymalna wynosi 274 km/h.

Na potrzeby modelu płyta podłogowa F430 Scuderii została skrócona o 20 cm. Dzięki zastosowaniu włókna węglowego całość waży jedynie 1247 kg, a masa rozłożona jest w proporcjach 44:56.

Póki co Stratos jest fanaberią niemieckiego biznesmena, ale jeśli znajdą się chętnie powstaną kolejne egzemplarze.

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij