Nowy VW Golf w 2017?

Ósma generacja "króla kompaktów" VW Golfa prawdopodobnie pojawi się już za 3 lata. Wiele systemów bezpieczeństwa przejmie od Passata.

VW Golf 2019
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 89 390 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Niemiecki magazyn "auto motor und sport" podał, że najnowszy VW Golf pojawi się prawdopodobnie w 2017 roku. Podobno ma wyglądać zupełnie inaczej niż obecna generacja. Choć sądząc po obecnych ewolucjach, trudno oczekiwać rewolucji. Poczekamy, zobaczymy...

VW Golf ma być także niższy i szerszy niż siódma generacja. Wiele systemów bezpieczeństwa odziedziczy po Passacie. Także technologia wewnątrz ma pochodzić z klasy wyższej. Na pokładzie znajdziemy m.in. wyświetlacz head-up, system ostrzegania w lusterkach, a także dostęp do smartfona poprzez ekran dotykowy w samochodzie.

Tak jak obecna generacja, nowy Golf ma być zbudowany na platformie MQB, z której korzystają Skoda Octavia, Seat Leon i Audi A3.

Żeby zredukować spalanie, inżynierowie mają obniżyć masę auta o 50 kg. Dostępna ma być także 3-cylidrowa jednostka diesla, montowana obecnie w Polo.

Volkswagen AG nie skomentował, ani oficjalnie nie potwierdził tej informacji. Na oficjalny raport przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Zobacz także:
REKLAMA