Nowy VW Jetta w Nowym Jorku

Podczas targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku Volkswagen zaprezentuje nowy model Jetty. Tak naprawdę bardziej odświeżony i udoskonalony niż nowy, ale i tak warto poczekać.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 58 290 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

A czekać trzeba, bo nowego Volkswagena Jetta będzie można kupić na razie tylko w USA. Wersja europejska pojawi się dopiero jesienią. Od 1979 roku z linii produkcyjnych zjechało ponad 14 milionów egzemplarzy Jetty. Jest to jeden z najpopularniejszych sedanów na świecie i najważniejszy model Volkswagena w Ameryce Północnej.

VW Jetta zaprezentowana zostanie z nową stylistyką przodu i tyłu nadwozia (opcjonalnie z reflektorami biksenonowymi z funkcją doświetlania zakrętów oraz z diodowymi światłami tylnymi). Ulepszono też aerodynamikę i zachowanie pojazdu podczas zderzenia. 

Dodano także wiele systemów poprawiających bezpieczeństwo, na przykład, Blind Spot Detection (ostrzega przed pojazdami znajdującymi się w martwym polu), Rear Traffic Alert (zespół czujników zapobiegający kolizji przy wyjeżdżaniu tyłem z miejsca parkingowego), a także Front Assist ostrzegający przed kolizją z jadącym z przodu pojazdem.

Pod maską nowej Jetty znajdziemy najnowszą generację silników TDI. Dwulitrowy, czysty diesel (Clean Diesel) rozwija teraz moc 150 KM i w porównaniu z poprzednikiem zużywa o siedem procent mniej paliwa.

Nowa Jetta będzie oferowana w USA jako TDI Clean Diesel oraz z trzema silnikami benzynowymi o mocy od 115 KM do 210 KM, a także jako wersja Full Hybrid (moc systemowa 170 KM).

Zobacz także:
REKLAMA