REKLAMA

Nowy VW Passat przyłapany!

Volkswagen Passat B7
Volkswagen Passat B7
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 590 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Kolejna odsłona auta klasy średniej niemieckiej marki pod względem konstrukcyjnym ma spełniać wszystkie założenia, znane z obecnego modelu. Auto będzie więc posiadało napęd przedni i silnik umieszczony poprzecznie z przodu.

Między przednimi kołami znajdzie się gama jednostek napędowych znanych z obecnego modelu, a więc 1,6- i 2-litrowych turbodiesli oraz niewielkich silników benzynowych z turbodoładowaniem w postaci 1.4 TSI w różnych wariantach mocy. Pojawić się mają także nowo opracowane silniki, czyli 1.6 TSI, a także dwa oznaczone jako VR6.

Oba mają mieć około 3 litrów pojemności skokowej, bezpośredni wtrysk paliwa i turbosprężarkę. Różnica między nimi polega na tym, że do zasilania jednego używana będzie benzyna, natomiast drugiego - olej napędowy. Oba silniki mają współpracować z nową 8-stopniową przekładnią DSG o dwóch sprzęgłach.

Passat siódmej generacji na zewnątrz ma wyróżniać się bardziej atrakcyjnym wyglądem, przywodzącym na myśl samochody typu Premium. Ma więc mieć sportowe proporcje oraz ładne detale nadwozia.

Najpierw, w połowie przyszłego roku, na rynku ma się pojawić wersja sedan, natomiast pół roku później dołączy do niej kombi. W późniejszym terminie planowana jest zaś premiera drugiej generacji Passata CC.

 

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA