Nowy VW Polo - nowe informacje

VW Polo szóstej generacji, większe niż jego poprzednik, zadebiutuje na wystawie samochodowej we Frankfurcie we wrześniu bieżącego roku.

VW Polo 2017
VW Polo 2017
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 67 890 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nowe Polo skonstruowano na modułowej płycie podłogowej koncernu VW, przeznaczonej do budowy małych samochodów. Płytę tę zmodyfikowano po raz kolejny tak, by zmniejszyć ciężar auta. Nowe Polo będzie nie tylko mniej ważyć, ale będzie także większe niż dotychczas – długość nadwozia przekroczy 4 m, ale zapewne nieznacznie, chodzi o to, by pasażerowie siedzący z tyłu mieli więcej miejsca na nogi.  

Modułowa platforma konstrukcyjna umożliwia zastosowanie napędu na cztery koła. Nie jest to wykluczone nawet w tak niedużym aucie, bo VW zamierza przedstawić SUV-a wielkości Polo. Jak mógłby on wyglądać przekonaliśmy się w Genewie oglądając koncepcyjnego VW T-Cross Breeze, którego VW pokazał od razu w dwóch wersjach, także jako cabrio.

REKLAMA

Mniejsza masa i wersja hybrydowa

Klasyczne nowe Polo ma, zależnie od rodzaju silnika, ważyć o 70 kg mniej niż poprzednik (co najmniej 1050 kg). Podstawowa wersja z 3-cylidrowym silnikiem 1.0 o mocy około 70 KM miałaby wskazywać na wadze mniej niż tonę. VW zamierza również wprowadzić wersję hybrydową, której zespół napędowy składałby się właśnie z tego 3-cylindowego silnika oraz z jednostki zasilanej energią elektryczną. Jedynym dieslem jaki będzie oferowany do małego VW jest 1,6-litrowy TDI z katalizatorem SCR, o mocy 90 KM.

VW Polo z cyfrowymi wskaźnikami

Polo będzie też miało wyposażenie techniczne znane z samochodów wyższych klas - oczywiście za dopłatą. Komfort resorowania ma być na znaczenie wyższym poziomie dzięki możliwości zamówienia amortyzatorów o zmiennej sile tłumienia. Nowe będą również multimedia – z dotykowym ekranem o przekątnej 8 cali i możliwością podłączenia smartfona. Za dopłatą będzie nawet dostępny zestaw cyfrowych wskaźników debiutujący właśnie w aktualnym Audi TT. Być może niektóre funkcje multimediów będzie można obsługiwać przy pomocy gestów – taki wynalazek jeszcze niedawno był atrakcją BMW 7, teraz może się znaleźć w miejskim maluchu.  

Tylko krok za Golfem

Większe gabaryty, technika Golfa, łącznie z niektórymi silnikami (od nowego 1.5 o mocy 150 KM do 2.0 z Golfa GTI), możliwość doposażenia auta w luksusowe dodatki – wygląda na to, że Polo VI mocno depcze po piętach Golfowi VII, który po face liftingu z ubiegłej jesieni wkroczył w ostatnią fazę swojego rynkowego żywota. 

Oto najnowsze ilustracje zapowiadające nowego Volkswagena Polo:

REKLAMA

REKLAMA

VW Polo 2017
VW Polo 2017

Volkswagen Polo 2017 - tył.

Zobacz także:

REKLAMA

REKLAMA