Nowy VW Tiguan Allspace - pierwsze szkice przed debiutem

Na styczniowych targach NAIAS w Detroit koncern z Wolfsburga zaprezentuje nową wersję Tiguana. Allspace trafi na rynek latem 2017.

VW Tiguan
VW Tiguan Allspace
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 108 590 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Allspace to nowy, 7-osobowy Tiguan, który ma o 110 mm większy rozstaw osi. Samochód w sprzedaży pojawi się latem, a na rynek będzie wprowadzany kolejno, zaczynając od Ameryki Północnej, Chin oraz Europy. Co ciekawe w Ameryce i Chinach samochód trafi do salonów pod nazwą Tiguan, a na Starym Kontynencie będzie to VW Tiguan Allspace.

REKLAMA

Większy rozstaw osi, to także więcej miejsca dla kierowcy i pasażerów oraz możliwość zamontowania dodatkowego, trzeciego rzędu siedzeń.

Auto powinno legitymować się większą niż standardowa pojemność bagażnika w Tiguanie, 615 l. Wzrośnie zapewne także przestrzeń  z 1665 l po złożeniu oparć tylnych foteli.

VW Tiguan
VW Tiguan Allspace

Szkice pokazują, że Tiguan Allspace nie będzie się znacząco różnił wyglądem od zwykłej wersji tego modelu. Auto podzieli jednostki napędowe TSI i TDI z przedstawioną w zeszłym roku drugą generacją Tiguana. Mowa tu o czterocylindrowych silnikach.

Oczywiście w Allspace'ie nie zabraknie systemów bezpieczeństwa i wspomagania pracy kierowcy, które zadebiutowały w Tiguanie z krótszym rozstawem osi.

Europejscy klienci będą mogli zobaczyć auto na marcowych targach w Genewie.

Pierwsza generacja kompaktowego SUV-a z Wolfsburga pojawiła się w 2006 r, a 5 lat później producent odświeżył swój model. Produkcja auta zakończyła się w 2015 r. i wtedy to pokazano nową, drugą generację.  

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA