Nowy Volkswagen Amarok – pierwsze informacje

Volkswagen Amarok nowej generacji szykowany jest do debiutu. Pick-up ma być na wskroś nowoczesny, przy zachowaniu jego praktycznych walorów i możliwości terenowych.

Volkswagen Amarok 2022 - szkic fot. materiały prasowe
Volkswagen Amarok 2022 - szkic
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 172 297 PLN
Dostępne nadwozia: pick-up-4
SPRAWDŹ OFERTY

Zapowiadając nowego Amaroka, Volkswagen zaczyna niemalże od poezji, pisząc w komunikacie prasowym, że „miejsc i okoliczności wykorzystywania samochodów typu pick-up jest na całym świecie nieskończenie wiele. Mogą dostarczać lekarstwa i żywność do odległych miejsc, pomagać w ochronie dzikich zwierząt na afrykańskiej sawannie albo ratować życie w górach i na plażach.” Domyślamy się zatem, że nowy Volkswagen Amarok ma być na tyle wszechstronny i terenowy, żeby realizować właśnie takie zadania.

REKLAMA

Volkswagen Amarok i Ford Ranger

Ale producent zapewnia, że jego pick-up tradycyjnie sprawdzi się również na otwartym terenie i w ciężkiej pracy na placu budowy, czy podczas jazdy po leśnych, nierównych drogach. Co wiemy o nowym Amaroku? Na razie niewiele, poza tym, że zaprojektowany został przez zespoły konstruktorów z Australii i z Europy, a produkowany będzie w RPA. Ale tak naprawdę wiemy też, że nowy Amarok będzie miał bardzo wiele wspólnego z nowym Fordem Rangerem, pokazanym zresztą całkiem niedawno.

Amaroka, który jest prawdziwie światowym pick-upem, we wspomnianym komunikacie prasowym Volkswagen nazywa wprost pick-upem klasy... premium. Ale to już określenie zdecydowanie na wyrost.

Volkswagen Amarok 2022 - szkicfot. materiały prasowe
Volkswagen Amarok 2022 - szkic

Jak na razie opublikowanych zostało kilka szkiców nowego Amaroka. Pokazują one nową stylistykę nadwozia i nowy wygląd wnętrza. Z zewnątrz auto zyska przód w stylu nowych modeli Volkswagena, ale przy tym na masce zobaczymy solidne, wyraziste przetłoczenia, nadające pick-upowi solidnego wyglądu.

Kabina z kolei zyska nowoczesne rozwiązania, jak wielofunkcyjna kierownica, znana z nowych Volkswagenów, a także sporej wielkości ekran centralny. Ten ustawiony pionowo i mocno przypomina rozwiązanie zaproponowane przez Forda w nowej generacji Rangera.

Volkswagen Amarok 2022 - szkicfot. materiały prasowe
Volkswagen Amarok 2022 - szkic

Ford Ranger 2022fot. materiały prasowe
Ford Ranger 2022

To, jak wspomnieliśmy, wcale nie przypadek, bo przecież nowy Amarok i nowy Ranger to modele niemalże bliźniacze, powstałe w ramach współpracy między Fordem i Volkswagenem. Podobnie zresztą jak zaprezentowany niedawno Ford Tourneo Connect, będący Volkswagenem Caddy ze zmienionym znaczkiem (oba modele powstają w Polsce).

Ford Tourneo Connectfot. materiały prasowe
Ford Tourneo Connect

Volkswagen Caddy 5auto motor i sport
Volkswagen Caddy 5 - światowa premiera, fot. Michał Szymaczek

Wracając jednak do Amaroka. W swojej trzeciej generacji, nowy pick-up ma mieć także znacznie więcej systemów wspomagania kierowcy i rozwiązań w zakresie łączności, w tym innowacje niespotykane wcześniej w tym segmencie pojazdów. Co dokładnie ma na myśli producent, dowiemy się za kilka tygodni, kiedy ujawnione zostaną dalsze szczegóły. W Europie nowego Amaroka zamawiać będzie można pod koniec roku 2022.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Zobacz także:

zobacz galerię

Zobacz także:
REKLAMA