REKLAMA

Nowy Volkswagen Caddy. Pierwsze szkice

Volkswagen Caddy nowej generacji pojawi się w lutym 2020 roku. Producent pokazał na razie szkice, które jednak z wersją produkcyjną mogą mieć niewiele wspólnego.

Volkswagen Caddy - szkic czwartej generacji Materiały prasowe
Volkswagen Caddy - szkic czwartej generacji
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 78 437 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-4, kombi-4, kombi van-4
SPRAWDŹ OFERTY

Obecna generacja Volkswagena Caddy pojawiła się na rynku w 2003 roku. Tak, dobrze widzicie, Caddy ma już 16 lat. W segmencie aut dostawczych nie jest to jednak aż tak dziwne, bowiem te auta odświeżane są znacznie rzadziej.

Caddy przez 16 lat dotychczasowej produkcji przechodził kilka solidnych face liftingów, w tym ostatni w 2015 roku i tak naprawdę, gdyby postawić obok siebie egzemplarz z roku 2003 i z obecnej produkcji, trudno się doszukać podobieństw między nimi.

Volkswagen Caddy na oficjalnych szkicach

Premiera nowej, czwartej już generacji Volkswagena Caddy pojawi się w lutym 2020 roku. Póki co producent publikuje pierwsze oficjalne teasery. Widać na nich całkiem atrakcyjnie stylizowane, zgrabne, a do tego bardzo nowoczesne auto dostawcze, któremu nie brakuje modnych i „dizajnerskich” elementów.

Z przodu uwagę zwraca kształt reflektorów, z listwą diodowych świateł do jazdy dziennej wychodzącej poza obrys kloszy. Kształt grilla z kolei nasuwa skojarzenia z autami elektrycznymi – taka wersja na pewno pojawi się w nowym Caddy, dodając przy tym sportowego charakteru dostawczakowi.

Idąc dalej, mamy intrygujące kształtem i umiejscowieniem lusterka boczne, które zamocowano wysoko w połowie słupków A. Gigantycznych rozmiarów koła z charakterystycznymi dla Volkswagena felgami są jednak mocno przerysowane – jak to w szkicach bywa.

Kolejna ciekawostka stylistyczna to tył samochodu. Duży panel szyby otoczony jest listwą świetlną, zintegrowaną z taflą szkła. Pod szybą z kolei mamy gładki panel klapy bagażnika, mocno wcięty pod jej powierzchnię.

Zobacz także: 70 elektrycznych modeli VW do 2025 roku!

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen Caddy - szkic czwartej generacji Materiały prasowe
Volkswagen Caddy - szkic czwartej generacji

Volkswagen Caddy – jaki będzie nowy model?

Zejdźmy teraz na ziemię. To wszystko, co widzicie na szkicach, nie ma raczej szans pojawić się w modelu produkcyjnym. Nie tylko dlatego, że z reguły szkice koncepcyjne są wizją projektantów nie mająca pokrycia w późniejszej rzeczywistości.

Chodzi bardziej o fakt, że Caddy to auto dostawcze, a te z reguły są stylizowane zachowawczo. No i jest jeszcze kwestia konserwatywnej stylistyki samochodów Volkswagena. Czego zatem możemy się spodziewać po czwartej generacji Caddy'ego?

Nowy Volkswagen Caddy przejmie prawdopodobnie sporą część stylu od nowej generacji Volkswagena Golfa. Od nowego Golfa Caddy otrzyma także płytę podłogową MQB, która dzięki swojej modułowości daje duże pole manewru jeśli chodzi o dostępne wersje nadwoziowe.

Także w kwestii silników i napędów wiele będzie elementów wspólnych z nowym Golfem. Mowa o silnikach benzynowych o mocy od 90 do 150 KM i pojemności od 1 do 1,5 litra, a także dieslach w rozpiętości mocy od 115 do 150 KM.

Nie mamy jeszcze potwierdzenia, czy Caddy przejmie od Golfa napędy hybrydowe – zarówno mild-hybrid, jak i hybrydy plug-in. Spodziewamy się za to wersji napędzanej silnikiem elektrycznym, bo ten trend dotarł już do obecnych generacji aut dostawczych Volkswagena.

Obie wersje nowego Caddy – miejski van dostawczy i rodzinny minivan – po raz pierwszy zostaną zaprezentowane na początku 2020 roku.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA