REKLAMA

Nowy Volkswagen Golf na pierwszych szkicach

Volkswagen Golf ósmej generacji zadebiutuje już 24 października. Producent opublikował właśnie oficjalne szkice.

Volkswagen Golf VIII - pierwszy szkic Materiały prasowe
Volkswagen Golf VIII - pierwszy szkic
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 75 490 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Volkswagen Golf to model, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Jeden z najchętniej kupowanych samochodów na świecie, niekwestionowany król europejskiego rynku, od siedmiu generacji obiekt pożądania i marzenie wielu.

Pomimo tego, że stylistycznie niemiecki kompakt niewiele się zmienia i dla wielu jest nudny, choć dopracowany w każdym szczególe, wszystkie powyższe określenia nie są ani trochę na wyrost. Teraz do gry wchodzi ósma już generacja Volkswagena Golfa i można być spokojnym o to, że znów będzie się doskonale sprzedawać.

Volkswagen Golf VIII, mimo że swoją premierę mógł mieć miesiąc temu, podczas salonu samochodowego we Frankfurcie, ku zaskoczeniu niektórych będzie pokazany dopiero pod koniec października, na specjalnym pokazie w Wolfsburgu.

Chodziło o to, żeby nie nie rozproszyć uwagi dziennikarzy i opinii publicznej dwiema znaczącymi premierami – we Frankfurcie debiutował przecież pierwszy wielkoseryjny elektryczny model marki, Volkswagen ID.3. Przejdźmy jednak do tego, co już o nowym Golfie wiemy.

Zobacz także: nowy Volkswagen e-Up! - znamy cenę

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen Golf VIII - pierwszy szkic Materiały prasowe
Volkswagen Golf VIII - pierwszy szkic

Volkswagen Golf VIII – nadwozie

Styliści Volkswagena niczym nas nie zaskoczą, bo przecież design tego kompaktowego modelu z każdą generacją przechodzi ewolucję. Konserwatywny wygląd to cecha charakterystyczna Golfa i tego właśnie oczekują klienci.

Na oficjalnych szkicach nowy Volkswagen Golf wygląda bardzo dynamicznie i agresywnie. Na szpiegowskich zdjęciach modelu, które pojawiają się tu i ówdzie w sieci, widać jednak nieco bardziej zachowawczy styl i bardziej klasyczną bryłę.

Na uwagę zasługują węższe przednie reflektory i nisko opadająca linia maski z głębokimi przetłoczeniami, które nadają Golfowi lekkości. Podobnie jest z tyłu, gdzie pojawią się mocniej stylizowane światła, zwężające się ku środkowi tylnej klapy. Na pierwszy rzut oka wiadomo jednak będzie, że mamy do czynienia z Golfem.

Zobacz także: nowe Renault Zoe - pierwsza jazda

REKLAMA

Volkswagen Golf VIII - pierwszy szkic Materiały prasowe
Volkswagen Golf VIII - pierwszy szkic

Volkswagen Golf VIII – wnętrze

Więcej zmian znajdziemy za to we wnętrzu. Całkowicie zmieniona została koncepcja obsługi, z liczbą przycisków i pokręteł zredukowaną do absolutnego minimum. Jest to zgodne z obecnymi trendami, choć czy tak naprawdę wygodniejsze – to sprawa dyskusyjna.

Deska rozdzielcza została mocno unowocześniona. Na szkicach widać sporych rozmiarów taflę kryjącą ekrany, rozciągającą się płynnie od wirtualnych zegarów aż po konsolę środkową. Trochę przypomina to koncepcję znaną z Mercedesa, tu jednak styliści zdecydowali się na „pływające” linie, a nie proste krawędzie.

Zobacz także: trzy tysiące nowych BMW i Mini gnije na parkingu

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen Golf VIII - pierwszy szkic Materiały prasowe
Volkswagen Golf VIII - pierwszy szkic

Po lewej stronie kierownicy, na desce rozdzielczej, znajdzie się też panel podobny jak w Volkswagenie ID.3. Tam umieszczono sterowanie m.in. światłami zewnętrznymi oraz ogrzewaniem szyb. Sporo przycisków znajdzie się też na wielofunkcyjnej kierownicy.

Jeśli chodzi o ilość miejsca, tego jeszcze nie wiemy, ale prawdopodobnie będzie go nieco więcej niż w obecnym Golfie. Świadczyć może o tym niewielki wzrost wymiarów Golfa VIII, w tym rozstawu osi, a także modyfikacje platformy MQB, na której nowy Golf jest osadzony.

Więcej szczegółów poznamy bliżej daty premiery, a pełną informację podamy 24 października, kiedy to nowy Volkswagen Golf zostanie oficjalnie zaprezentowany światu. W sprzedaży pojawi się jeszcze w 2019 roku.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA