REKLAMA

Nowy Volkswagen Jetta nie dla Europy

Podczas salonu samochodowego w Detroit Volkswagen pokazał nową generację modelu Jetta. To już siódma odsłona niemieckiego sedana.

Volkswagen Jetta 2018
Volkswagen Jetta 2018
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 590 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Volkswagen rozpoczyna 2018 rok prezentując w Detroit nową Jettę. W ramach North American International Auto Show Volkswagen pokazał międzynarodowym mediom siódmą generację tego światowego bestsellera, zbudowaną na platformie MQB.

- Liczba 17,5 miliona wyprodukowanych egzemplarzy świadczy o tym, że Jetta to jeden z tych modeli Volkswagena, które odniosły największy sukces w swojej historii; 3,2 miliona aut z tej liczby sprzedano dotychczas w USA. - powiedział w czasie prezentacji dr Herbert Diess, prezes zarządu marki Volkswagen.

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen Jetta 2018
Volkswagen Jetta 2018

- Teraz wprowadzamy na rynek zupełnie nową Jettę. Została stworzona przede wszystkim z myślą o naszych klientach w Ameryce Północnej. Zaprojektowaliśmy ją jako czterodrzwiowe coupe. Zegary w jej wnętrzu, jeśli zażyczy sobie tego klient, mogą być cyfrowe. Współdziałające z otoczeniem systemy asystujące zapewniają najwyższy komfort i bezpieczeństwo jazdy - dodał Diess.

W seryjnym wyposażeniu większości wersji nowego Volkswagena Jetty znajdą się takie systemy asystujące, jak np. Front Assist (monitorujący otoczenie przed autem) czy asystent Blind Spot (kontrolujący pojazdy w martwym polu).

REKLAMA

Volkswagen Jetta 2018
Volkswagen Jetta 2018

Jako jeden z pierwszych samochodów tej klasy na amerykańskim rynku Jetta będzie mogła być wyposażana ponadto w zestaw cyfrowych wskaźników (Active Info Display). Nowością są także systemy infotainment nowej generacji oraz 400-watowy system dźwiękowy amerykańskiej firmy Beats by Dr. Dre.

Active Info Display oraz systemy multimedialne współpracują ze sobą i zostały tak rozmieszczone, że kierowca postrzega je jako jedną, prostą w obsłudze cyfrową powierzchnię.

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen Jetta 2018
Volkswagen Jetta 2018

Bardzo wyrazista jest także stylistyka nowej Jetty. Nadwozie w kształcie coupe przypomina raczej sportowe Gran Turismo niż klasyczną limuzynę. Współczynnik oporu powietrza Cx wynosi 0,27, a więc z punktu widzenia aerodynamiki okazuje się o 10 procent korzystniejszy, niż w wypadku poprzedniej Jetty.

Ma to pozytywny wpływ na zużycie paliwa przez benzynowy silnik turbo 1.4 TSI o mocy 150 KM. Seryjnie Jetta jest wyposażana w 6-biegową mechaniczną skrzynię biegów, w ramach opcji można zamówić nową 8-stopniową przekładnię automatyczną, która zastąpi dotychczasowy 6-stopniowy automat.

REKLAMA

Volkswagen Jetta 2018
Volkswagen Jetta 2018

Nowa Jetta pojawi się na rynku w pierwszym kwartale roku - najpierw w Meksyku, a w drugim kwartale w Stanach Zjednoczonych.

Niestety, producent nie przewiduje wprowadzenia Jetty do Europy. Powodem jest m.in. malejące zainteresowanie sedanami oraz fakt, że nowa Jetta urosła i jest niewiele mniejsza od europejskiego Passata (6,5 cm na długość i 3,3 cm na szerokość).

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA