[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.8

Nowy Volkswagen Jetta nie dla Europy

Podczas salonu samochodowego w Detroit Volkswagen pokazał nową generację modelu Jetta. To już siódma odsłona niemieckiego sedana.

Volkswagen Jetta 2018 Volkswagen Jetta 2018

Volkswagen rozpoczyna 2018 rok prezentując w Detroit nową Jettę. W ramach North American International Auto Show Volkswagen pokazał międzynarodowym mediom siódmą generację tego światowego bestsellera, zbudowaną na platformie MQB.

- Liczba 17,5 miliona wyprodukowanych egzemplarzy świadczy o tym, że Jetta to jeden z tych modeli Volkswagena, które odniosły największy sukces w swojej historii; 3,2 miliona aut z tej liczby sprzedano dotychczas w USA. - powiedział w czasie prezentacji dr Herbert Diess, prezes zarządu marki Volkswagen.

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen Jetta 2018 Volkswagen Jetta 2018

- Teraz wprowadzamy na rynek zupełnie nową Jettę. Została stworzona przede wszystkim z myślą o naszych klientach w Ameryce Północnej. Zaprojektowaliśmy ją jako czterodrzwiowe coupe. Zegary w jej wnętrzu, jeśli zażyczy sobie tego klient, mogą być cyfrowe. Współdziałające z otoczeniem systemy asystujące zapewniają najwyższy komfort i bezpieczeństwo jazdy - dodał Diess.

W seryjnym wyposażeniu większości wersji nowego Volkswagena Jetty znajdą się takie systemy asystujące, jak np. Front Assist (monitorujący otoczenie przed autem) czy asystent Blind Spot (kontrolujący pojazdy w martwym polu).

REKLAMA

Volkswagen Jetta 2018 Volkswagen Jetta 2018

Jako jeden z pierwszych samochodów tej klasy na amerykańskim rynku Jetta będzie mogła być wyposażana ponadto w zestaw cyfrowych wskaźników (Active Info Display). Nowością są także systemy infotainment nowej generacji oraz 400-watowy system dźwiękowy amerykańskiej firmy Beats by Dr. Dre.

Active Info Display oraz systemy multimedialne współpracują ze sobą i zostały tak rozmieszczone, że kierowca postrzega je jako jedną, prostą w obsłudze cyfrową powierzchnię.

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen Jetta 2018 Volkswagen Jetta 2018

Bardzo wyrazista jest także stylistyka nowej Jetty. Nadwozie w kształcie coupe przypomina raczej sportowe Gran Turismo niż klasyczną limuzynę. Współczynnik oporu powietrza Cx wynosi 0,27, a więc z punktu widzenia aerodynamiki okazuje się o 10 procent korzystniejszy, niż w wypadku poprzedniej Jetty.

Ma to pozytywny wpływ na zużycie paliwa przez benzynowy silnik turbo 1.4 TSI o mocy 150 KM. Seryjnie Jetta jest wyposażana w 6-biegową mechaniczną skrzynię biegów, w ramach opcji można zamówić nową 8-stopniową przekładnię automatyczną, która zastąpi dotychczasowy 6-stopniowy automat.

REKLAMA

Volkswagen Jetta 2018 Volkswagen Jetta 2018

Nowa Jetta pojawi się na rynku w pierwszym kwartale roku - najpierw w Meksyku, a w drugim kwartale w Stanach Zjednoczonych.

Niestety, producent nie przewiduje wprowadzenia Jetty do Europy. Powodem jest m.in. malejące zainteresowanie sedanami oraz fakt, że nowa Jetta urosła i jest niewiele mniejsza od europejskiego Passata (6,5 cm na długość i 3,3 cm na szerokość).

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 74 990 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij