Nowy Volkswagen Polo debiutuje w Polsce

Volkswagen Polo szóstej generacji zostanie oficjalnie zaprezentowany polskiej publiczności. Znamy już ceny nowego modelu

Volkswagen Polo 2018
Volkswagen Polo 2018

Debiut Volkswagena Polo na targach Fleet Market w Warszawie będzie pierwszą okazją, aby zobaczyć auto w Polsce. Nowe Polo, skonstruowane na modułowej platformie MQB, ma przestronniejsze wnętrze, dużą liczbę systemów asystujących i poprawiających komfort, a także mocno odświeżoną stylistykę.

REKLAMA

Na targach, na stoisku marki Volkswagen, pojawi się też inna nowość - kompaktowy crossover T-Roc.

Nowy Volkswagen Polo to jeden z najnowocześniejszych samochodów segmentu B na świecie. W porównaniu z poprzednikiem nowe Polo urosło z zewnątrz i wewnątrz – w kabinie jest teraz dużo więcej miejsca, znacznie powiększono również bagażnik, którego pojemność wzrosła z 280 do aż 351 litrów.

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen Polo 2018
Volkswagen Polo 2018

Już podstawowa wersja Polo jest seryjnie wyposażona w system monitorujący przestrzeń przed autem "Front Assist" z funkcjami hamowania awaryjnego "City" oraz rozpoznawania pieszych. Wszystkie wersje nowego Polo są seryjnie wyposażone w system start-stop oraz w odzysk energii hamowania. 

Pod względem stylistyki nowa generacja Polo jest ewolucją poprzednika, a całość wygląda świeżo i nowocześnie. Design wpisuje się w stylistykę nowych modeli marki, z przodem nawiązującym do modelu Arteon.

W kabinie nie braknie innych nowinek, a wśród nich między innymi, znany z większych modeli koncernu, duży wyświetlacz wielofunkcyjny w miejscu tradycyjnych zegarów. Oczywiście w wyższych wersjach wyposażenia. Z kolei ekran systemu informacyjno-rozrywkowego może mieć przekątną o długości ośmiu cali.

REKLAMA

Volkswagen Polo 2018
Volkswagen Polo 2018

W momencie debiutu nowy Volkswagen Polo oferuje gamę czterech silników w siedmiu wersjach mocy. Od 1-litrowego motoru benzynowego o mocy 65 KM, poprzez 1,6-litrowego diesla o mocy 80 lub 95 KM, aż po 2-litrową wersję z mocą 200 KM, zarezerwowaną dla Polo GTI.

Bazowym modelem w polskiej ofercie jest Polo Start w cenie 44 490 zł. Napędzany jest silnikiem 1.0 MPI o mocy 65 KM, współpracującym z manualną skrzynią pięciobiegową. W standardzie znajdziemy m.in.

  • światła do jazdy dziennej LED,
  • komplet poduszek powietrznych,
  • ABS, ESP, ASR z asystentem hamowania i podjazdu,
  • system Front Assist,
  • system wykrywający pieszych,
  • system radiowy Composition Colour z kolorowym ekranem dotykowym 6,5 cala,
  • centralny zamek ze zdalnym sterowaniem,
  • obręcze stalowe z pełnymi kołpakami i opony 185/70 R14.

Manualna klimatyzacja występuje z kolejną wersją wyposażenia - Trendline, która wyceniona jest na 49 790 zł.

REKLAMA

REKLAMA