[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Nowy Volkswagen Touareg - premiera w marcu

Nowa generacja Volkswagena Touarega zbliża się wielkimi krokami. Niemiecki producent zaprezentuje flagowego SUV-a już pod koniec marca.

Volkswagen Touareg 2018 Volkswagen Touareg 2018

Trzecia generacja Volkswagena Touarega jest kolejnym ważnym elementem ofensywy Volkswagena. Samochód zajmujący miejsce na samym szczycie oferty marki ma mieć wyrazistą stylistykę, innowacyjne technologie i dynamiczne właściwości jezdne.

Jego światowa premiera odbędzie się w Chinach, na najszybciej rosnącym rynku modeli typu SUV na świecie, a dla Volkswagena największym pojedynczym rynku sprzedaży. Prezentacja zaplanowana jest na 23 marca w Pekinie.

Touareg to największy z Volkswagenów, flagowy model, który ma być kwintesencją możliwości i ambicji marki. Nowy model ma mieć bardziej wyrazisty design, opracowany przez głównego stylistę Volkswagena Klausa Bischoffa i jego zespół. Przód samochodu zyska linie inspirowane modelem Arteon, a całość będzie bardziej masywna, z dynamicznie poprowadzonymi przetłoczeniami.

REKLAMA

REKLAMA

Zestaw nowoczesnych systemów asystujących ma zapewniać pasażerom najwyższy komfort i bezpieczeństwo jazdy. Touareg będzie mógł być wyposażony w jeden z największych cyfrowych kokpitów w tej klasie aut, nazwany Innovision Cockpit. Ma on zapewnić szeroki i szybki dostęp do informacji i usług multimedialnych. Jak zapowiada producent, rozwiązania z zakresu łączności uczynią z nowego Touarega "jeżdżące centrum internetowe".

Nie mamy jeszcze informacji odnośnie szczegółów technicznych, ale Volkswagen zdradza, że auto otrzyma zawieszenie pneumatyczne i układ tylnej osi skrętnej, a także system zapobiegający przechyłom nadwozia.

Flagowy SUV Volkswagena oparty jest na płycie podłogowej MLB Evo, która służy także do budowy innych dużych SUV-ów Grupy Volkswagena, w tym m.in. Audi Q7 czy Porsche Cayenne, ale też choćby Bentleya Bentaygi czy Lamborghini Urusa. Nowa platforma pozwala zmniejszyć masę samochodu, co z kolei przekłada się na lepszą dynamikę jazdy i mniejsze zużycie paliwa.

REKLAMA

Do napędu posłuży cała gama jednostek, w tym silniki benzynowe i Diesla, a także wersje hybrydowe. Na pierwszy rzut pod maskę trafić mają silniki benzynowe 2.0 oraz 3.0 V6, a także 3-litrowy diesel V6. Mówi się też o podrasowanej wersji "R", z mocnym turbodoładowanym silnikiem sześciocylindrowym.

Nowego Touarega, z całym zestawem jego technicznych rozwiązań i bogactwem wyposażenia, Volkswagen zaprezentuje po raz pierwszy w ramach światowej premiery 23 marca 2018 roku w Pekinie.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 274 090 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij