REKLAMA

Nowy Volkswagen Touareg - premiera w marcu

Nowa generacja Volkswagena Touarega zbliża się wielkimi krokami. Niemiecki producent zaprezentuje flagowego SUV-a już pod koniec marca.

Volkswagen Touareg 2018
Volkswagen Touareg 2018
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 284 490 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Trzecia generacja Volkswagena Touarega jest kolejnym ważnym elementem ofensywy Volkswagena. Samochód zajmujący miejsce na samym szczycie oferty marki ma mieć wyrazistą stylistykę, innowacyjne technologie i dynamiczne właściwości jezdne.

Jego światowa premiera odbędzie się w Chinach, na najszybciej rosnącym rynku modeli typu SUV na świecie, a dla Volkswagena największym pojedynczym rynku sprzedaży. Prezentacja zaplanowana jest na 23 marca w Pekinie.

Touareg to największy z Volkswagenów, flagowy model, który ma być kwintesencją możliwości i ambicji marki. Nowy model ma mieć bardziej wyrazisty design, opracowany przez głównego stylistę Volkswagena Klausa Bischoffa i jego zespół. Przód samochodu zyska linie inspirowane modelem Arteon, a całość będzie bardziej masywna, z dynamicznie poprowadzonymi przetłoczeniami.

REKLAMA

REKLAMA

Zestaw nowoczesnych systemów asystujących ma zapewniać pasażerom najwyższy komfort i bezpieczeństwo jazdy. Touareg będzie mógł być wyposażony w jeden z największych cyfrowych kokpitów w tej klasie aut, nazwany Innovision Cockpit. Ma on zapewnić szeroki i szybki dostęp do informacji i usług multimedialnych. Jak zapowiada producent, rozwiązania z zakresu łączności uczynią z nowego Touarega "jeżdżące centrum internetowe".

Nie mamy jeszcze informacji odnośnie szczegółów technicznych, ale Volkswagen zdradza, że auto otrzyma zawieszenie pneumatyczne i układ tylnej osi skrętnej, a także system zapobiegający przechyłom nadwozia.

Flagowy SUV Volkswagena oparty jest na płycie podłogowej MLB Evo, która służy także do budowy innych dużych SUV-ów Grupy Volkswagena, w tym m.in. Audi Q7 czy Porsche Cayenne, ale też choćby Bentleya Bentaygi czy Lamborghini Urusa. Nowa platforma pozwala zmniejszyć masę samochodu, co z kolei przekłada się na lepszą dynamikę jazdy i mniejsze zużycie paliwa.

REKLAMA

Do napędu posłuży cała gama jednostek, w tym silniki benzynowe i Diesla, a także wersje hybrydowe. Na pierwszy rzut pod maskę trafić mają silniki benzynowe 2.0 oraz 3.0 V6, a także 3-litrowy diesel V6. Mówi się też o podrasowanej wersji "R", z mocnym turbodoładowanym silnikiem sześciocylindrowym.

Nowego Touarega, z całym zestawem jego technicznych rozwiązań i bogactwem wyposażenia, Volkswagen zaprezentuje po raz pierwszy w ramach światowej premiery 23 marca 2018 roku w Pekinie.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA