[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Nowy Volkswagen Touareg - przez Polskę do Pekinu

Przykryty kamuflażem nowy Volkswagen Touareg rozpoczął podróż z fabryki Volkswagena w Bratysławie na światową premierę w Pekinie.

Volkswagen Touareg 2018 Volkswagen Touareg 2018

W ciągu zaledwie trzech tygodni samochód pokona trasę liczącą ponad 15 tys. kilometrów, która przebiega przez Słowację, Austrię, Czechy, Polskę, Litwę, Łotwę, Estonię, Rosję, Kazachstan, Mongolię i Chiny. Pierwszy przystanek zaplanowano w Poznaniu.

Touareg trzeciej generacji w ofercie Volkswagena jest kolejnym ważnym elementem ofensywy modelowej. Samochód zajmuje ważne miejsce w gamie producenta. Szacuje się, że w ciągu najbliższych pięciu lat popyt na SUV-y wielkości Touarega wzrośnie dwukrotnie. Już teraz samochody tego typu cieszą się popularnością i należą do jednego z najszybciej rosnących pod względem sprzedaży segmentów rynku.

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen Touareg 2018 Volkswagen Touareg 2018

Tak jak modele dwóch poprzednich generacji, nowy Touareg jest samochodem, który wiele zniesie. Jego siłą jest nie tylko mocny i wytrzymały zespół napędowy, ale również pneumatyczne zawieszenie, skrętne koła tylnej osi czy system, który zapobiega przechyłom nadwozia.

We wnętrzu nowoczesny charakter nowego Touarega podkreśla Innovision Cockpit, czyli jeden z największych ekranów, który integruje wskaźniki i wyświetlacz systemu multimedialnego. Dzięki niemu dostęp do informacji i usług multimedialnych będzie szybki i łatwy. 

REKLAMA

Volkswagen Touareg 2018 Volkswagen Touareg 2018

Oprócz cyfrowego zestawu wskaźników, z ponad 12-calowym ekranem, do dyspozycji kierowcy będzie większy, aż 15-calowy wyświetlacz systemu informacyjno-rozrywkowego i układu klimatyzacji.

Flagowy SUV Volkswagena oparty jest na płycie podłogowej MLB Evo, która służy także do budowy innych dużych SUV-ów Grupy Volkswagena, w tym m.in. Audi Q7 czy Porsche Cayenne, ale też choćby Bentleya Bentaygi czy Lamborghini Urusa. Nowa platforma pozwala zmniejszyć masę samochodu, co z kolei przekłada się na lepszą dynamikę jazdy i mniejsze zużycie paliwa.

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen Touareg 2018 Volkswagen Touareg 2018

Do napędu posłuży cała gama jednostek, w tym silniki benzynowe i Diesla, a także wersje hybrydowe. Na pierwszy rzut pod maskę trafić mają silniki benzynowe 2.0 oraz 3.0 V6, a także 3-litrowy diesel V6. Mówi się też o podrasowanej wersji "R", z mocnym turbodoładowanym silnikiem sześciocylindrowym.

REKLAMA

Volkswagen Touareg 2018 Volkswagen Touareg 2018

Światowa premiera nowego Touarega odbędzie się 23 marca w Pekinie. W Polsce samochód zostanie zaprezentowany podczas Poznań Motor Show w dniach 5-8 kwietnia. Do salonów nowy Touareg trafi w czerwcu.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 274 090 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij