REKLAMA

Nowy Volkswagen Touareg - przez Polskę do Pekinu

Przykryty kamuflażem nowy Volkswagen Touareg rozpoczął podróż z fabryki Volkswagena w Bratysławie na światową premierę w Pekinie.

Volkswagen Touareg 2018
Volkswagen Touareg 2018
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 284 490 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

W ciągu zaledwie trzech tygodni samochód pokona trasę liczącą ponad 15 tys. kilometrów, która przebiega przez Słowację, Austrię, Czechy, Polskę, Litwę, Łotwę, Estonię, Rosję, Kazachstan, Mongolię i Chiny. Pierwszy przystanek zaplanowano w Poznaniu.

Touareg trzeciej generacji w ofercie Volkswagena jest kolejnym ważnym elementem ofensywy modelowej. Samochód zajmuje ważne miejsce w gamie producenta. Szacuje się, że w ciągu najbliższych pięciu lat popyt na SUV-y wielkości Touarega wzrośnie dwukrotnie. Już teraz samochody tego typu cieszą się popularnością i należą do jednego z najszybciej rosnących pod względem sprzedaży segmentów rynku.

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen Touareg 2018
Volkswagen Touareg 2018

Tak jak modele dwóch poprzednich generacji, nowy Touareg jest samochodem, który wiele zniesie. Jego siłą jest nie tylko mocny i wytrzymały zespół napędowy, ale również pneumatyczne zawieszenie, skrętne koła tylnej osi czy system, który zapobiega przechyłom nadwozia.

We wnętrzu nowoczesny charakter nowego Touarega podkreśla Innovision Cockpit, czyli jeden z największych ekranów, który integruje wskaźniki i wyświetlacz systemu multimedialnego. Dzięki niemu dostęp do informacji i usług multimedialnych będzie szybki i łatwy. 

REKLAMA

Volkswagen Touareg 2018
Volkswagen Touareg 2018

Oprócz cyfrowego zestawu wskaźników, z ponad 12-calowym ekranem, do dyspozycji kierowcy będzie większy, aż 15-calowy wyświetlacz systemu informacyjno-rozrywkowego i układu klimatyzacji.

Flagowy SUV Volkswagena oparty jest na płycie podłogowej MLB Evo, która służy także do budowy innych dużych SUV-ów Grupy Volkswagena, w tym m.in. Audi Q7 czy Porsche Cayenne, ale też choćby Bentleya Bentaygi czy Lamborghini Urusa. Nowa platforma pozwala zmniejszyć masę samochodu, co z kolei przekłada się na lepszą dynamikę jazdy i mniejsze zużycie paliwa.

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen Touareg 2018
Volkswagen Touareg 2018

Do napędu posłuży cała gama jednostek, w tym silniki benzynowe i Diesla, a także wersje hybrydowe. Na pierwszy rzut pod maskę trafić mają silniki benzynowe 2.0 oraz 3.0 V6, a także 3-litrowy diesel V6. Mówi się też o podrasowanej wersji "R", z mocnym turbodoładowanym silnikiem sześciocylindrowym.

REKLAMA

Volkswagen Touareg 2018
Volkswagen Touareg 2018

Światowa premiera nowego Touarega odbędzie się 23 marca w Pekinie. W Polsce samochód zostanie zaprezentowany podczas Poznań Motor Show w dniach 5-8 kwietnia. Do salonów nowy Touareg trafi w czerwcu.

Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA