REKLAMA

Nowy Volkswagen e-Up! Znamy cenę

Volkswagen odświeżył niedawno model e-Up!, montując większą baterię i lepsze wyposażenie. Znamy już cenę elektrycznego modelu. Jest taniej niż poprzednio.

Volkswagen e-Up! Materiały prasowe
Volkswagen e-Up!
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 590 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Choć elektromobilność w Polsce nie ma dobrego czasu, po Polsce jeździ łącznie kilka tysięcy aut o napędzie elektrycznym, to powoli coś zaczyna się w tym temacie zmieniać. Powstają nowe stacje ładowania – pracuje nad tym między innymi Volkswagen, a auta elektryczne powoli tanieją.

Debiutujący niedawno na salonie samochodowym we Frankfurcie Volkswagen e-Up! wchodzi właśnie do sprzedaży na naszym rynku. Auto z mocniejszą baterią i lepszym wyposażeniem będzie dostępny od kwoty 96 290 złotych.

Przypomnijmy, że na początku roku Volkswagen obniżył cenę poprzedniej wersji auta aż o 15,4 tys. złotych, do kwoty 101 790 złotych. Z kolei w stosunku do ceny z początku sprzedaży na naszym rynku, czyli z roku 2016, kwota zmalała łącznie o 20,9 tys. złotych.

Obniżki są w dużej mierze wywołane efektem skali. Volkswagen e-Up! jest i będzie produkowany w dużym nakładzie, stąd też możliwe było ustalenie niższej niż poprzednio ceny. Co więcej, uwzględniając planowane w Polsce dopłaty do zakupu aut elektrycznych, nowy e-Up! może kosztować niewiele ponad 67 tys. złotych. Co dostaniemy w zamian?

Zobacz także: rewolucyjny Volkswagen ID.3 już jest!

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen e-Up! Materiały prasowe
Volkswagen e-Up!

Volkswagen e-Up! - silnik i napęd

Sam silnik elektryczny ma moc 83 koni mechanicznych i moment obrotowy sięgający 210 Nm. O ile moc jest na poziomie tego, co znamy z modeli spalinowych, tak moment obrotowy jest tu jednak wyższy. Stosunkowo duża masa samochodu, zawierającego przecież zestaw baterii, nie pozwala na sportowe osiągi, ale w warunkach miejskich są one zupełnie wystarczające.

Na sprint od zera do 100 km/h Volkswagen e-Up! będzie potrzebować około 12 sekund, rozpędzając się maksymalnie do prędkości 130 km/h. W warunkach drogowych, kiedy trzeba wyprzedzić wolniejsze auto i przyspieszyć od 60 do 100 km/h, w elektrycznym Volkswagenie potrzeba na to nieco ponad 7,5 sekundy.

Przejdźmy do samej baterii, bo ta ma niezłą pojemność, jak na auto do jazdy miejskiej. Mówimy tu o zestawie litowo-jonowych akumulatorów, które zamiast wcześniejszych 18,7 kWh, mają teraz pojemność 32,3 kWh. To o 4,5 kWh mniej niż oferuje Skoda Citigo-e iV.

Akumulatory umieszczone są w podłodze, dla obniżenia środka ciężkości. Nie cierpi na tym pojemność bagażnika, która wynosi 250 litrów – tyle co w spalinowym modelu.

Zobacz także: TOP5 - najciekawsze premiery aut elektrycznych

REKLAMA

Volkswagen e-Up! Materiały prasowe
Volkswagen e-Up!

Jaki zasięg oferuje Volkswagen e-Up? Przy spokojnej jeździe możliwe ma być uzyskanie przebiegu do 260 kilometrów, co zostało zmierzone zgodnie z wymogami procedury WLTP. Wydaje się to zupełnie wystarczające nawet do wypadów za miasto.

Nowy akumulator o blisko dwukrotnie większej pojemności niż stosowany wcześniej, wynoszącej 32,3 kWh, można ładować na trzy sposoby:

  • ze zwykłej sieci energetycznej i gniazdka w domu (wówczas czas ładowania akumulatora od 0 do 100 procent pojemności wynosi 16 godzin),
  • przy pomocy Wallboxa (czas ładowania skraca się do 5,5 godziny)
  • za pośrednictwem szybkiej ładowarki (wtedy czas ładowania akumulatora od 0 do 80 procent pojemności wynosi mniej niż godzinę).

Dzięki seryjnej aplikacji We Connect przy pomocy smartfona kierowca może kontrolować nie tylko informacje na temat przebiegu każdej trasy (prędkość, zużycie i odzysk energii) czy sprawdzić położenie samochodu, ale również zaprogramować godzinę rozpoczęcia i końca ładowania akumulatora oraz czas uruchomienia klimatyzacji, aby schłodzić wnętrze pojazdu przed rozpoczęciem podróży.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA