Nowy Yaris – polskie ceny

Toyota, Yaris
Ostre krawędzie oraz charakterystyczne wklęsłości po bokach nadwozia mają wywołać wrażenie atletyczności
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 64 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Polski importer poinformował, że auto w najtańszej wersji kosztować będzie 39 900 zł. Będzie to model w trzydrzwiowej odmianie, z silnikiem 1.0, w wersji wyposażeniowej Terra.
Na liście wyposażenia standardowego tej wersji znajdują się 4 poduszki powietrzne, radio z CD i MP3 oraz sześcioma głośnikami i sterowaniem w kierownicy, gniazda USB i AUX, lakierowane zderzaki, kierunkowskazy w lusterkach zewnętrznych, komputer pokładowy, kierownica regulowana w dwóch płaszczyznach, czy elektrycznie regulowane szyby przednie i lusterka. Wersja ta będzie dostępna ze wszystkimi silnikami (1.0, 1.3, 1.4 D-4D) i manualnymi skrzyniami biegów, zarówno w nadwoziu 3- jak i 5-drzwiowym. Wśród opcji dostępnych w wersji Terra znajduje się pełen pakiet bezpieczeństwa (kurtyny powietrzne, poduszka kolanowa kierowcy, oraz system VSC) w cenie 2 000 zł.

Chcąc kupić auto z klimatyzacją trzeba zacząć studiowanie cennika od wersji Luna. Oprócz manualnej klimatyzacji wyróżniają ją, lakierowane klamki i lusterka zewnętrzne, miękkie materiały wykończeniowe i elementy chromowane we wnętrzu, skórzana kierownica, oraz 15-calowe koła i centralny zamek sterowany pilotem. Wersja Luna również będzie dostępna ze wszystkimi wariantami silników i nadwozi, oraz dodatkowo z automatyczną bezstopniową skrzynią biegów z łopatkami za kierownicą (Multidrive S, dopłata przy silniku 1.33 100 wynosi 5 000 zł). Ceny wersji Luna rozpoczynają się od 44 900 zł w przypadku silnika 1.0, oraz 48 100 zł z silnikiem 1.3.

Kolejna wersja to Sol, która za dopłatą jedynie 2 900 zł dodaje do wersji Luna system multimedialny Toyota Touch (kamera cofania, Bluetooth do telefonu i iPoda z przyciskami obsługi na kierownicy, statystyki podróży, ekran dotykowy 6,1"), system stabilizacji toru jazdy VSC z TRC oraz kurtyny powietrzne i poduszkę kolanową dla kierowcy. Ceny wersji Sol rozpoczynają się od 47 800 zł z silnikiem 1.0 oraz 51 000 zł z silnikiem 1.3. Wersja Sol dostępna będzie we wszystkich wariantach nadwozi, silników oraz skrzyń biegów.

Do wszystkich wersji nowego Yarisa wyposażonych w system multimedialny Toyota Touch, dostępny będzie dodatkowy moduł nazwany Toyota Touch & Go, zawierający m.in. innowacyjną nawigację satelitarną w języku polskim z komunikatami drogowymi o korkach na trasie przejazdu, czy informacjami o fotoradarach. System ten umożliwia również wykorzystanie funkcji niedostępnych nigdy wcześniej w tej klasie pojazdów: aplikacje multimedialne umożliwią korzystanie z serwisu Facebook w samochodzie, sprawdzenie cen paliw na najbliższych stacjach, dostęp do największej i najbardziej aktualnej bazy Google Local Search, czy obsługę SMS-ów na ekranie. Z systemem Toyota Touch & Go użytkownik będzie mógł także komunikować się za pomocą komputera osobistego.

Dopłata do Toyota Touch & Go, czyli nawigacji satelitarnej i innowacyjnych funkcji systemu, będzie wynosić 1 900 zł.

Nowością w Yarisie będą dwie zupełnie nowe wersje wyposażeniowe: Prestige i Dynamic, dostępne z silnikami 1.3 i 1.4 D-4D (nadwozia 3- i 5-drzwiowe). Prestige, poza elementami dostępnymi w wersji Sol, wyróżnia się dodatkowo dwustrefową klimatyzacją automatyczną, elektrycznie regulowanymi szybami z tyłu, podłokietnikiem przednim, chłodzonym schowkiem, oraz specjalnym wykończeniem wnętrza. Ceny tej wersji rozpoczynają się od 52 400 zł (silnik 1.3, nadwozie 3-drzwiowe).

Najbardziej atrakcyjną stylizacją nadwozia będzie cechować się wersja Dynamic. W skład jej wyposażenia wchodzi obniżone i utwardzone zawieszenie, 16-calowe felgi aluminiowe, tylny spojler, przyciemnione klosze lamp przednich, przednie lampy przeciwmgielne, oraz specjalne wykończenie wnętrza z czerwonymi przeszyciami. Wersja Dynamic z silnikiem 1.3 i nadwoziem 3-drzwiowym będzie dostępna od 55 200 zł.

Źródło: Samar

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:
REKLAMA