Nowy adaptacyjny system świateł Mazdy

Mazda prezentuje nowy system ALH świateł w technologii LED. Oficjalną premierę system będzie miał podczas targów CEATEC JAPAN 2014.

Reflektory z diodami LED
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 72 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

To pierwsze tego typu rozwiązanie w marce Mazda. Adaptacyjny system świateł przednich LED (ALH), wykorzystując kamerę z przodu pojazdu, automatycznie dostosowuje promień światła tak, żeby nie oślepiać kierowców z naprzeciwka, a zarazem oświetlić kierowcy Mazdy jak najwięcej drogi.

REKLAMA

Matrycę LED w reflektorze podzielono na cztery strefy i dogaszając światła drogowe (tzw. długie), system nie wyłącza wszystkich, a tylko te, które potencjalnie mogłyby oślepić kogoś z naprzeciwka. Jest to bardzo efektywne wykorzystanie promieni światła.

Poprzez dodanie dodatkowych LED-ów po bokach reflektora, promień światła w trybie drogowym jest bardzo szeroki, oświetlając jak najwięcej pobocza.

System ALH wyposażony jest też w tryb "autostradowy". Tutaj, przy dużej prędkości, światło podnosi się, a promień nieco wydłuża, co poprawia widoczność znaków drogowych i przeszkód, znajdujących się w oddali.

Nie wiadomo do jakich aut trafi technologia ALH, ale prawdopodobnie do modeli 3, 6 i CX-5.

REKLAMA