Nowy bolid F1 Renault odsłonięty

Francuski producent ma na swoim koncie dwa tytuły mistrzowskie w klasie konstruktorów, które wywalczył dla Renault Fernando Alonso. Teraz Francuzi będą stawiani w roli faworyta do mistrzostwa.

Renault
Renault RS 16
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 52 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Bolid Renault prezentuje się nieźle i będzie wyróżniał się na tle konkurencyjnych konstrukcji, głównie przez dominujący czarny kolor, uzupełniony skromnymi dodatkami w kolorze żółtym. Podczas specjalnej konferencji, prezes koncernu Renault przedstawił również kierowców, którzy będą startować w bolidach Renault. W kokpitach zobaczymy Kevina Magnussena oraz Jolyona Palmera. Posadę w zespole stracił Pastor Maldonado. Dyrektorem wyścigowym zespołu będzie Frederic Vasseur, a Bob Bell został zatrudniony na stanowisku dyrektora technicznego.

Renault wycofało się z roli konstruktora Formuły F1 po kryzysie finansowym i tzw. aferze "crashgate". Dotyczyła wypadku Nelsona Piqueta jr., któremu inżynier wyścigowy nakazał spowodowanie wypadku, co dało przewagę i zwycięstwo w wyścigu dla Fernadno Alonso. Piquet jr., po tym, jak został zwolniony z zespołu Renault "zaczął sypać" i donosić na swoich pracodawców. Efektem tych wydarzeń była sprzedaż w 2010 udziałów grupie Genii Capital, by następnie wycofać się z F1 jako konstruktor w 2012 roku, pozostając dostawcą silników dla kilku zespołów.

Kolejny bolid przygotowany na ten sezon pokaże McLaren, dokładnie 21 lutego, dzień później swoje prezentacje zorganizuje Williams oraz debiutant w F1, amerykański zespół Haas F1 Team.

REKLAMA