Nowy diesel Hondy, będzie Type-R?

Honda Civic
Honda Civic dziewiątej generacji
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 93 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

To pierwsza wysokoprężna jednostka z nowej generacji silników Hondy zwanej "Earth Dreams Technology". Producent chce przy jej pomocy w ciągu najbliższych trzech lat stać się liderem w dziedzinie niskiego spalania.

Mniejszy diesel to jednostka, której Civic potrzebował od dawna. Montowany obecnie, 2,2-litrowy, 150-konny diesel i-DTEC jest świetny, ale drogi, w związku z czym nie ma go w ofercie polskiego importera. Nowy, o pojemności 1,6 litra będzie miał 120 KM mocy i 300 Nm momentu obrotowego dostępnego przy 2000 obr/min. Honda obiecuje, że będzie on emitował poniżej 100 g CO2 na kilometr, przez co trafi do grona jednostek najbardziej ekologicznych.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom pojawiły się również głosy, że jest szansa na wprowadzenie do sprzedaży nowego Civica w wersji Type-R. Auto podobno może wjechać do salonów w 2013 roku. Podobno w projekt zamieszany jest Mugen - nadworny tuner japońskiej marki. Nie wiadomo jednak jaki silnik miałby stanowić źródło napędu - czy uda się wykorzystać wolnossącą, wysokoobrotową jednostkę zdolną do sprostania wymogom najnowszych norm emisji spalin, czy może trzeba będzie skorzystać z turbodoładowania - tego dowiemy się gdy zapadnie definitywna decyzja o wprowadzeniu Type-Ra do produkcji.

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:
REKLAMA