Nowy kompaktowy van BMW 2 Active Tourer

BMW poszerza gamę modeli o kolejny segment. BMW 2 Active Tourer będzie kompaktowym vanem premium. Zła wiadomość dla fanów marki - auto ma napęd na przód.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 113 700 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Auto jest stosunkowo niewielkie. Ma 4342 mm długości, 1800 szerokości i 1555 wysokości. Przez rozstaw osi (2670 mm) oraz wysoko poprowadzoną linią dachu auto ma być bardzo przestronne wewnątrz. Bagażnik ma pojemność 468 litrów, a po złożeniu siedzeń przestrzeń zwiększa się do 1510 litrów. Przestronność w BMW? To się jakoś nie klei.

Jeszcze mniej "BMW" jest pod maską. Wersja 216i będzie miała nowy 3-cylidrowy silnik o mocy 136 KM. Parametry drugiego benzynowego motoru (225i) wyglądają już lepiej. 4-cylidrówka ma 231 KM. Setkę ma robić w niecałe 7 s. Dostępny będzie także diesel 218d o mocy 150 KM i 330 Nm. Wszystkie silniki spełniają normę Euro 6.

Układ jezdny jest oparty na kolumnach McPhersona z przodu i osi wielowahaczowej z tyłu, elektromechaniczne wspomaganie układu kierowniczego - to połączenie ma sprawiać, że mimo przedniego napędu BMW 2 Active Tourer będzie jeździło jak BMW z prawdziwego zdarzenia. 

Co ciekawe nawet dla takiego samochodu rodzinnego, jakim jest Active Tourer, oferuje się sportowy pakiet M-Sport. Oznacza to szersze i niższe zderzaki, większe felgi i końcówki układu wydechowego. Dostępne będą też wersje Sport Line i Luxury Line.

Zobacz także:
REKLAMA