Nowy koń w stajni Ferrari

Nowy sportowiec, czerpiący garściami z doświadczeń Ferrari w Formule 1 i zbudowany pod czujnym okiem Michaela Schumachera, wyposażony będzie w centralnie umieszczoną jednostkę V8 o pojemności 4499 ccm. Według zapowiedzi, silnik produkował będzie 570 KM i 540 Nm momentu obrotowego.

Oznacza to, że z każdego litra pojemności wykrzesano 127 KM. Przy doskonałym stosunku masy do mocy auta (2,42 kg/KM), Italia wystrzeli do pierwszej setki w 3,4 sekundy, a przestanie przyspieszać dopiero osiągając 325 km/h. 458 wyposażone będzie w siedmiobiegową, dwusprzęgłową skrzynię biegów, gwarantująca niezwykle płynną zmianę przełożeń.

Nie zapomniano również o trosce o środowisko. Silnik Italii produkuje tylko 320 g CO2 na każdy przejechany kilometr i zużywa średnio 13,7 l/100 km.

Wieść z Maranello niesie, że w przeciwieństwie do modelu California, który jest autem sportowym, do okazjonalnego użytku na co dzień, 458 Italia przeznaczone jest dla osób, szukających możliwie praktycznego auta do codziennego użytku, którym bez kompleksów można okazjonalnie ruszyć na tor.

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA