Nowy koncept Peugeota w Paryżu

Peugeot zapowiada nowy concept car o nazwie EXALT. Nadwozie pokryto "rekinią skórą", a wnętrze wykończono gazetami o tematyce gospodarczej.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 64 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

PEUGEOT EXALT jest rozwinięciem wizjonerskiej koncepcji ONYX, którą zaprezentowano po raz pierwszy w 2012 roku.

Nowy koncept Peugeota EXALT jest stworzony w odcieniach szarości. Wszystkie materiały zostały dobrane pod kątem parametrów użytkowych. Dlatego ręcznie wykonane nadwozie pokryto materiałem o nazwie "Shark Skin", który ziarnistą strukturą ma przypominać skórę rekina. We wnętrzu z kolei wykorzystano fakturę, przypominającą gazetę.

Peugeot EXALT jest bardzo niski (1,31 m) i długi (4,7 m) co powoduje, że auto wygląda bardzo rasowo. Mimo mało praktycznego nadwozia, EXALT okazuje się być bardzo uniwersalnym samochodem. Dwuczęściowa klapa ma mechanizm, który podnosi bagażnik nawet przy małej ilości miejsca wokół samochodu. Pod automatyczną klapą typu hobby znajdziemy HYbrid-kick, czyli składaną hulajnogę elektryczną, gdyby ktoś zaparkował zbyt daleko od celu i zrezygnował ze spaceru.

Dla wygody pasażerów zamontowano tutaj system oczyszczania powietrza Pure Blue. Na postoju system rozpyla środki bakteriobójcze i grzybobójcze, a w ruchu, aktywny filtr czyści nawiewane do środka powietrze, aby usunąć z niego lotne środki organiczne i cząsteczki zanieczyszczeń. Idealne rozwiązanie dla alergików.

Oparcia i siedzenia kubełkowych foteli, o konstrukcji wykonanej z materiałów kompozytowych, są pokryte naturalną melanżową tkaniną z domieszką wełny, a ich boki są obite patynowaną skórą. Specjalny proces obróbki skóry i tkaniny zapewnia optymalne wykorzystanie dostępnych surowców. Wszystko z dbałością o środowisko.

Felgi zostały pozostawione w stanie surowym, by pokazać ślady frezowania.

Pod maską pracuje znany z modelu RCZ R silnik 1.6 THP o mocy 270 KM, który współpracuje z silnikiem elektrycznym o mocy 50 kW. Łącznie daje to 340 KM. Ta moc przekazywana jest na wszystkie koła za pośrednictwem 6-biegowego automatu.

Peugeot EXALT jest typowym show-car'em. Pokazuje możliwości marki i jej potencjał, co można zrobić jeśli ma się fantazję i oczywiście środki. Prawdopodobnie nie wejdzie do produkcji seryjnej, ale niektóre elementy EXALT'a mogą zostać wykorzystane w seryjnych modelach Peugeot'a. Choć z pewnością nie rekinia skóra...

Auto będzie można obejrzeć na paryskich targach motoryzacyjnych w październiku.

REKLAMA