Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Nowy model Ferrari otrzyma silnik V6 twin-turbo

Niestety ekomoda i downsizing dopada także ekskluzywne marki. Ferrari powoli odchodzi od dużych silników wolnossących i chce wprowadzić V-szóstkę z dwoma turbinami. Ma pojawić się pod maską nowego modelu.

Ferrari California T motortrend.com

Na razie nie znamy szczegółów, dotyczących nowego modelu, ale wiemy, że auto ma pojawić się w 2019 roku. Obecnie najmniejszym modelem w gamie Ferrari jest California, ale ma już swoje lata. Swoją premierę miała w 2008 roku, a rok temu Ferrari pokazało model po faceliftingu, czyli Californię T.

Już teraz Włosi pracują nad następcą, który ma rywalizować z Mercedesem AMG GT, McLarenem 570S i Porsche 911. Pod maską nowego modelu ma znaleźć się nowa konstrukcja V6 twin-turbo o mocy ponad 500 KM. Auto ma pojawić się w 2019 roku i ma kosztować ok. 180 tys. dolarów.

Źródło: Carbuzz

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Ferrari pracuje nad nowym, najmniejszym modelem w gamie. Ma on konkurować z Mercedesem AMG GT, Porsche 911 i McLarenem 570S. Pod maską ma znaleźć się nowy silnik V6 twin-turbo.</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/Nowy-model-Ferrari-otrzyma-silnik-V6-twin-turbo,19440,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-04-07 12:11:34
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij