Nowy pickup Nissana – NP300!

Nissan NP300
Nissan NP300
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 600 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Mający spełniać rolę klasycznego "woła roboczego" NP300 debiutuje dzisiaj na Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych w Bratysławie. Auto dostępne jest w trzech wersjach nadwoziowych: z kabiną pojedynczą, przedłużaną i podwójną (ostatnia z nich dostępna będzie latem bieżącego roku). Wersje z kabiną pojedynczą oraz przedłużaną pojawią się w polskich salonach na przełomie czerwca i lipca.

NP300 z kabiną pojedynczą (Single Cab) jest pojazdem trzymiejscowym i ma skrzynię ładunkową mierzącą 2,2 m długości i 1,4 m szerokości. Wersja Single Cab będzie oferowana zarówno z napędem na 2, jak i na 4 koła. W kabinie przedłużanej (King Cab) przewidziano miejsca dla dwóch osób oraz schowek na narzędzia i materiały, zaś w NP300 z kabiną podwójną (Double Cab) są miejsca dla 5 osób.

Auto, którego ładowność wynosi 1115 kg, wyposażony jest w mocny, ale oszczędny i spełniający wymagania normy Euro 4 silnik Diesla z bezpośrednim wtryskiem paliwa o pojemności 2,5 litra, rozwijający moc 133 KM i maksymalny moment obrotowy 304 Nm. NP300 może holować przyczepę o masie do 3000 kg.

Solidne, niezależne zawieszenie przednie oraz potężne resory piórowe z tyłu sprawiają, że NP300 radzi sobie z ciężkim ładunkiem i w każdym terenie. Do standardowego wyposażenia należy mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, poprawiający przyczepność i stabilność na trudnych nawierzchniach.

Wszystkie wersje oferowane są z napędem na 4 koła. W celu dodatkowego zabezpieczenia pojazdu przed uszkodzeniami w trudnym terenie NP300 został wyposażony w osłony miski olejowej i zbiornika paliwa. Prześwit 230 mm, kąt najazdu i zjazdu 31º oraz głębokość brodzenia 450 mm oznaczają, że NP300 świetnie radzi sobie w terenie. Potężny silnik umożliwia pokonywanie wzniesień o maksymalnym nachyleniu wzdłużnym 39º i bocznym do 48º.

Pojazd objęty jest trzyletnią gwarancją lub 100 000 km przebiegu, a na nadwozie obowiązuje sześcioletnia gwarancja antykorozyjna. Cennik modelu NP300 będzie znany na początku maja.

Źródło: Nissan

Zobacz również:
REKLAMA