Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.6

Nowy ranking ADAC – oto czołówka

Zestawienie przygotowano na podstawie około 43 000 ankiet. Wynika z niego, że niemieccy klienci są zadowoleni najbardziej z aut Subaru, Lexusa i Mitsubishi.

Respondentów poproszono o ocenę poziomu zadowolenia z posiadanego modelu, obsługi serwisowej, a dodatkowo zapytano, czy dana osoba byłaby gotowa w przyszłości wybrać kolejny samochód tej samej marki.

Oto pierwsza trójka głównego ranking ADAC w kategorii zadowolenie z marki:
- Subaru (nota 1,22)
- Lexus (nota 1,37)
- Mitsubishi (nota 1,39)

Najwyżej sklasyfikowaną marką niemiecką na powyższej liście jest BMW, które ze średnią na poziomie 1,56 zajęło dziesiąte miejsce.

Warto podkreślić, że nawet marki, które w powyższym rankingu sklasyfikowane zostały na ostatnich miejscach, uzyskały łączną notę "dobrą" (skala ocen obejmuje od 1 - bardzo zadowolony do 5 - całkowicie niezadowolony).

Oto pierwsza trójka rankingu ADAC w kategorii zadowolenie z samochodu:
- Subaru (nota 1,29)
- Jaguar (nota 1,33)
- Lexus (nota 1,36)

Czołówka w kategorii zadowolenie z obsługi serwisowej:
- Subaru (nota 1,27)
- Lexus ex aequo z Mitsubishi (nota 1,43)
- Honda (nota 1,47)

I ostatnia kategoria - gotowość wybrania oferty tej samej marki:
- Subaru (nota 1,28)
- Lexus (nota 1,46)
- Dacia (nota 1,47)

Właściciele niezawodnych Golfów i Passatów w tedeiku będą niepocieszeni...

źródło: Samar.pl

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Tylko trochę inaczej ma się auto przygotowane na rajdy niż auto na co dzień. Ale to fakt, jak się okazuje Subaru to mocna i bezawaryjna marka (kiedyś były tylko problemy z bokserami). Szkoda, że jeszcze jakość wnętrza jest niezbyt dobra i w ogóle te wnętrza jakieś takie odrobinę bez polotu (mam na myśli głównie Imprezę). :/
  ~Samuraj002, 2010-11-14 18:09:16
 • avatar
  zgłoś
  Oj, patrząc na nasze ulice, to już nie paru jeździ Subaru. Jest ich coraz więcej. A swoją drogą ten ranking, a właściwie jego wyniki są bardzo ciekawe, bo po pierwsze fakt, że jak ktoś tu określił w kraju marketingu nacjonalistycznego niemiecka marka zajęła dopiero 10 miejsce, a pierwsze trzy to marki japońskie. Druga rzecz, to że ten ranking był tworzony w oparciu o opinie ludzi, którzy tymi autami jeżdżą na co dzień, pokonują tysiące kilometrów, więc ich opinie można traktować wiarygodnie. I tu godny jest podkreślenia sukces Subaru, choć moim zdaniem to żadna nowość. Jak popatrzeć na różne inne rankingi, jak choćby bezawaryjności Dekry, czy ADAC, które to potwierdzają. Ale i nie tylko rankingi, potwierdza to też bezawaryjność Imprezy tegorocznego Mistrza Polski Kajetanowicza. Wniosek jest jeden legendarna bezawaryjność tych aut wcale nie jest legendą.
  ~janek, 2010-11-14 17:10:22
 • avatar
  zgłoś
  No w sumie racja, ale fakt jest fakt. Niemieckie ręce nie zrobią tego tak jak małe japońskie rączki.
  ~Samuraj002, 2010-11-09 20:08:29
 • avatar
  zgłoś
  oj, tajemnica bezawaryjnych Toyot przez długi czas polegała na szerokiej gwarancji - w czasie przeglądów zawczasu wymieniano elementy, które potencjalnie mogły niedługo paść. I przez to faktycznie albo auta się nie chciały psuć, bo miały z nadziału wymienione newralgiczne elementy, albo nawet jak coś było nie tak, to serwis naprawiał w ramach gwarancji. Ale to odbijało się na cenie auta. Teraz trzeba konkurować na wszelkie sposoby - w tym ciąć koszty. No i jak się je zaczyna przycinać, to wychodzi, że te nowe Toyoty wcale tak się nie różnią od innych aut.A o tym, że w zeszłej dziesięciolatce auta były trwalsze, też można by książkę napisać. Ale teraz nie opłaca się budować bezawaryjnych aut - z czego będzie żył serwis i producenci części?
  esper, 2010-11-09 19:56:26
 • avatar
  zgłoś
  A od innych użytkowników Toyot słyszałem zupełnie co innego.
  ~Samuraj002, 2010-11-09 19:50:36
 • avatar
  zgłoś
  A czego się tu bać? Jeżdżę Toyotami od 20 latTo bój się tych najnowszych. Jeżeli jeździsz od 20 lat to nie zaprzeczam, że możesz mieć pozytywne doświadczenia. Ja mam trwalszy kontakt z różnymi Toyotami od mniej więcej 6-ciu lat i jest co raz gorzej jeżeli chodzi o temat niezawodności i jakości.
  eri, 2010-11-09 10:22:07
 • avatar
  zgłoś
  'Samuraj002' napisał(-a):No... Subaru tutaj poza konkurencją. Nareszcie widać, że deutsche ist NICHT das Beste. "Japońce" to świetne i niezawodne auta. Cieszę się, że Niemcy to docenili.No widzisz . Na co dzień dostajemy lekcję politycznej poprawności, że najlepsze są auta z grupy VW . Zresztą na różnych forach ciągle toczy się dżihad przeciwko autom niemieckich marek . Sam jestem zdania, że o wszystkim decyduje szczęście producenta do konkretnej konstrukcji, a czasem konkretnego egzemplarza . Prócz tego coś, o czym piszę w przzedostatnim zdaniu. Akurat japońscy konstruktorzy i pracownicy fabryk zawsze jakoś najsolidniej odrabiali swoje zadania . Niemieccy bardziej żyją swoją legendą i marketingowym nacjonalizmem. A tu w rankingu nacjonalizmem mogą jeszcze pochwalić się tylko Francuzi . Jeszcze niedawno, przy debiucie Logana, specjaliści naśmiewali się z marki "Dacia by Renault". Niech teraz zobaczą ranking .Na koniec zostawiam sprawdzoną teorię: im prostsze konstrukcyjne auto, a przy tym wyrafinowane jakościowo, tym większe zadowolenie. Lexus od dawna wie o tym, Subaru trzyma się sprawdzonych schematów konstrukcyjnych, Mitsubishi i Mazda pilnują jakości (ten pierwszy nawet kosztem ergonomii, dlatego nie zdecydowałem się na Lancera ) - inni zaś obiecują, że będą... obiecywać nowe standardy jakości
  ~airmatic, 2010-11-08 20:47:32
 • avatar
  zgłoś
  No Subaru tutaj poza konkurencją. Nareszcie widać, że deutsche ist NICHT das Beste. Japońce to świetne i niezawodne auta. Cieszę się, że Niemcy to docenili.
  ~Samuraj002, 2010-11-08 19:19:21
 • avatar
  zgłoś
  A czego się tu bać? Jeżdżę Toyotami od 20 lat i nie wyobrażam sobie, żeby mogło być inaczej. Poprzednimi modelami jeżdżą nadal moi sąsiedzi. Zresztą Lexus to marka Toyoty. Polecam, zwłaszcza IS 250 z super V6-tką (bezpośredni wtrysk lepiej rozwiązany niż w Audi czy Vw, zużycie poniżej 10 litrów / 100 km przy mocy pow. 200KM).
  ~Andrzej, 2010-11-08 14:34:54
 • avatar
  zgłoś
  Gdy przeczytałempierwsze miejsca znowu okupują marki japońskieprzestraszyłem się, że może chodzi o Toyotę. Na szczęście to Subaru rządzi. Niestety, jak mawia Szymon Majewski "Subaru ma tylko paru"...
  eri, 2010-11-08 11:21:48
 • avatar
  zgłoś
  W tegorocznym rankingu niemieckiego ADAC pierwsze miejsca znowu okupują marki japońskie. Europejscy producenci muszą się bardziej starać.
  auto motor i sport, 2010-11-08 10:29:34
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij