REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Nowy rekord Skody - milion aut w 2018 r.

W połowie października linię produkcyjną opuścił milionowy samochód marki Skoda w 2018 roku.

Skoda Fabia facelift 2018
Skoda Fabia facelift 2018

Imponujący wynik miliona wyprodukowanych egzemplarzy udało się osiągnąć dwa tygodnie wcześniej niż w poprzednim roku, tym samym ustanawiając nowy rekord w historii marki. Milionowy egzemplarz to Skoda Fabia z silnikiem 1.0 TSI.

Do sukcesu Skody przyczyniła się popularność bestsellerowych modeli Octavia i Fabia. Coraz większym uznaniem klientów cieszą się także SUV-y Kodiaq i Karoq, co stanowi dowód na skuteczną ofensywę marki w tym segmencie.

– Świetne wyniki w bieżącym roku wyraźnie wskazują na to, że bogata oferta Skody jest dostosowana do potrzeb najbardziej wymagających klientów na rynkach międzynarodowych. W ostatnim czasie odnotowaliśmy znaczący wzrost produkcji i sprzedaży. Obecnie, już piąty rok z rzędu, świętujemy produkcję milionowego samochodu. Naszym celem strategicznym na 2019 r. jest kontynuowanie tendencji wzrostowej. Kluczową rolę dla rozwoju marki w segmencie A będzie odgrywać innowacyjny model Skoda Scala, który wraz z końcem roku trafi do naszego portfolio – mówi Michael Oeljeklaus, Członek Zarządu Skoda Auto ds. produkcji i logistyki.

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

Skąd wzięła się nazwa tego modelu? Ile wersji będzie oferowanych w sprzedaży? Czy Skoda naprawdę ma napęd na tylne koła? Odpowiedź na te i na inne pytania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

Za pomocą smartfona można dzisiaj monitorować samochód, a nawet zdalnie nim sterować – dzięki łączności LTE, GPS, Bluetooth i NFC. Z większości funkcji można korzystać z każdego miejsca na świecie, będąc daleko od samochodu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

Konstrukcję samochodu projektuje się tak, żeby ten sam model dało się wyposażyć w różne źródła napędu. Dzięki temu nawet popularne modele mogą być oferowane zarówno w wersji spalinowej, jak i hybrydowej czy elektrycznej. czytaj dalej >>

REKLAMA

Milionowy model Skody, ustanawiający tegoroczny rekord, to Fabia z silnikiem 1.0 TSI, która zajmuje obecnie drugie miejsce wśród najbardziej popularnych samochodów marki, zaraz po bestsellerowej Skodzie Octavia.

Nieprzerwana popularność tych modeli stanowi dowód na to, że współcześni kierowcy cenią kompaktowe, dobrze wyposażone samochody, zapewniające komfort i bezpieczeństwo w trakcie codziennej, miejskiej jazdy.

Duże znaczenie w budowaniu sukcesu Skody ma trwająca ofensywa marki w segmencie SUV. Rosnąca popularność modeli Kodiaq i Karoq wśród klientów na całym świecie świadczy o zapotrzebowaniu na te wszechstronne, nowocześnie wyposażone pojazdy.

Duży udział w kształtowaniu świetnych wyników marki ma także sprzedaż modelu Kamiq, dostępnego wyłącznie na rynku chińskim. Wkrótce portfolio SUV-ów w Chinach poszerzy się o nową Skodę Kodiaq GT, której oficjalna premiera odbędzie się w listopadzie podczas targów motoryzacyjnych Guangzhou Motor Show w Chinach.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA