Nowy silnik Singera i Williamsa

Singer nawiązał właśnie współpracę z Williamsem, której celem jest stworzenie nowego silnika napędzającego 911 od Singera. Nowa jednostka napędowa będzie osiągać 500 KM.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 553 000 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Singer Vehicle Design jest kalifornijską firmą, która nie tylko odnawia stare 911, ale też ulepsza je pod każdym możliwym względem. Samochody, które wyglądają jak klasyczne Porsche 964 skrywają w sobie mnóstwo nowych technologii i lekkich materiałów. Dzięki zabiegom, które przechodzą w warsztacie są w stanie swoimi osiągami zawstydzić niejedno współczesne sportowe auto.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc teraz dzięki współpracy z Williamsem zmodyfikowane 911 będą jeszcze szybsze. Singer ma jednak jeszcze jednego pomocnika, samego Hansa Mezgera, czyli legendarnego inżyniera i konstruktora Porsche, który stworzył silnik do pierwszej 911. Efektem tej współpracy będzie motor, który powstaje na bazie chłodzonej powietrzem 3,6 litrowej jednostki napędowej (montowanej w 911 z 1990 roku). 

Pojemność silnika zwiększono do 4 litrów. Zastosowano w nim dużo lekkich materiałów w celu zmniejszenia wagi – np. wydech powstał z połączenia tytanu i Inconelu. Nowa jednostka będzie osiągać 500 KM i kręcić się do 9 tysięcy obrotów. Niezmiennie będzie chłodzona powietrzem. Nie znamy jeszcze osiągów jakie będzie zapewniać, ale z pewnością będą one dostarczały jeszcze większych emocji podczas jazdy.

Pierwszy model Singera z nowym silnikiem będziemy mogli podziwiać już niedługo. Jest budowany dla Scotta Blattnera - stałego klienta Singera. Jak zapowiada Rob Dickinson, właściciel Singer Vehicle Design, dzięki tej współpracy przebudowy 911 wejdą na nowy poziom, więc jak możemy się spodziewać nowy silnik będzie pojawiał się również w kolejnych modelach zmodyfikowanych przez kalifornijską firmę.

REKLAMA
Zobacz także:
REKLAMA