Nowy-stary Swift

Suzuki, Swift
Suzuki Swift
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 62 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tworząc kolejną generację modelu inżynierowie skoncentrowali się na kwestiach technicznych, pozostawiając bez zmian kształt nadwozia pojazdu. Dla zwiększenia ilości miejsca w kabinie i poprawy właściwości jezdnych powiększono rozstaw osi o 5 cm i przedłużono nadwozie o 9 cm. Auto jest też minimalnie wyższe i szersze od poprzednika. Ale stylistycznie pozostawiono je praktycznie bez zmian.

Z gamy silnikowej zniknąć ma jednostka benzynowa o pojemności 1,3 litra. Na jej miejsce zapowiedziano silnik 1.2 Dual VVT o mocy 94 KM i 118 Nm momentu obrotowego. Średnie zużycie paliwa tej wersji ma zamknąć się w 5 litrach na 100 km, a emisja CO2 wynieść 116 g/km.

W 2011 roku w gamie pojawi się nowa jednoska wysokoprężna o pojemności również 1,3 litra. Silnik ma mieć 75 KM mocy, zużywać średnio 4,2 litra oleju napędowego na 100 km i emitować 109 gramów CO2 na każdy przejechany kilometr.

Auto trafi do sprzedaży jeszcze jesienią bieżącego roku, a produkowane będzie w węgierskiej fabryce Suzuki w miejscowości Esztergom.

Zobacz także:
REKLAMA