[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ

Nowy system ładowania akumulatorów Hondy

Honda inwestuje w zaawansowany system ładowania dwukierunkowego. To kolejny krok w rozwoju najnowocześniejszej na świecie publicznej stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Stacja ładowania Hondy Stacja ładowania Hondy

System ładowania dwukierunkowego przeznaczony jest dla centrum badawczo-rozwojowego w Offenbach w Niemczech, gdzie ma on wspierać sieć elektryczną i równoważyć zapotrzebowanie na prąd. Pozwoli to na bardziej efektywne magazynowanie energii w całym ośrodku badawczym Hondy.

Nowy system ładowania obejmuje wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych i jest rozwiązaniem testowanym pod kątem budowy urządzeń, które w przyszłości będą dostępne dla prywatnych gospodarstw domowych. Co to ma wspólnego z samochodami?

System został zainstalowany w Niemczech, po prezentacji rozwiązania Honda Power Manager Concept we wrześniu tego roku, podczas Frankfurt Motor Show. W rozwiązaniu tym połączono przesył energii w obie strony, czyli oprócz pobierania jej z sieci elektrycznej, zapewniono możliwość oddawania energii zgromadzonej w akumulatorach samochodu elektrycznego (EV).

W rozwiązaniu z dwukierunkowym przekazem energii, prąd do ładowania akumulatorów samochodu EV podłączonego do systemu pochodzi z sieci elektrycznej lub z paneli fotowoltaicznych. Gdy samochód elektryczny jest podłączony do systemu, energia zgromadzona w jego akumulatorach może być przekazana ponownie do sieci, by ustabilizować jej obciążenie w momentach szczytowego poboru mocy.

Z pomocą urządzeń do dwukierunkowego przekazywania energii, Honda zoptymalizuje zarządzanie energią w swoim niemieckim ośrodku badawczym, maksymalizując udział energii odnawialnej z wykorzystaniem promieniowania słonecznego.

Inwestycja w system z dwukierunkowym przekazywaniem energii, to też kolejny krok w rozwoju najnowocześniejszej na świecie publicznej stacji ładowania pojazdów elektrycznych, która została uruchomiona latem 2017 roku w Honda R&D Europe.

Supernowoczesna stacja ładowania dysponująca napięciem do 940 V może dostarczać do 150 kW mocy elektrycznej, umożliwiając jednoczesne ładowanie nawet czterech samochodów elektrycznych, korzystających z przyłączy wykonanych zgodnie z różnymi standardami ładowania.

Od uruchomienia, które miało miejsce w czerwcu bieżącego roku, stacja odnotowała 447 sesji ładowania, co zapobiegło wyemitowaniu do atmosfery około 3,87 ton dwutlenku węgla.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij