Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Nowy tor wyścigowy w Niemczech

Bilster Berg Drive Resort Bilster Berg Drive Resort

Zapotrzebowanie na obiekty sportowe, na których można bezpiecznie pojeździć sportowymi samochodami wciąż rośnie. Za 34 miliony euro budowany jest więc w Niemczech nowy obiekt, o nazwie Bilster Berg Drive Resort. Powstaje on na terenie zajmowanym niegdyś przez NATO-wską bazę wojskową w okolicach Bad Driburg, we wschodniej części Nadrenii Północnej-Westfalii.

Jest to prywatna inwestycja, finansowana bez udziału publicznych pieniędzy. W projektowaniu kształtu toru aktywnie uczestniczyło Porsche z Walterem Röhrlem na czele. Pomógł on zaprojektować 4,2-kilometrowe okrążenie, które podzielono na dwie mniejsze pętle - zachodnią, wolniejszą, o długości 1,8 km i wschodnią - szybszą, długą na 2,4 km.

Obiekt budowany jest z myślą o producentach samochodów, teamach wyścigowych i szkołach jazdy wyścigowej. Przygotowane zostanie również zaplecze, z garażami, w których przez cały rok będzie można trzymać auta i warsztatami wyspecjalizowanymi w serwisie zarówno nowoczesnych jak i zabytkowych wyścigówek.

Otwarcie Bilster Drive Resort planowane jest na lipiec przyszłego roku. Już dziś prawie wszystkie wolne terminy na przyszły rok są jednak zajęte.

zobacz galerię

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij