REKLAMA

Nowy wyświetlacz head-up od Panasonica

Panasonic zaprezentował wyświetlacz przezierny (Head Up Display), który jest zdolny do wyświetlania bardzo dużych obrazów zawsze na linii wzroku kierowcy.

Head-up od Panasonica Head-up od Panasonica
Head-up od Panasonica

System opracowany przez Panasonica wykorzystuje w sumie osiem kamer: z tyłu, przodu i boku pojazdu, kamerę noktowizyjną oraz dodatkowo dwie kamery, które śledzą ruchy głowy i oczu kierowcy. Nowej generacji HUD jest zdolny do projekcji bardzo dużych obrazów wirtualnych w linii wzroku kierowcy, nawet, gdy zmienia on położenie głowy, i przekazywania informacji oraz ostrzeżeń o potencjalnych zagrożeniach. Jest w stanie zastąpić także tradycyjny zestaw wskaźników i lusterka wsteczne – pokazując obraz drogi za samochodem. Pozwala także na wyświetlanie obrazu pojazdu z „lotu ptaka”.

HUD Panasonica ma bardzo kompaktowe wymiary, ale jest zdolny do projekcji bardzo dużych obrazów wirtualnych, które mogą być odchylane zarówno w płaszczyźnie poziomej i pionowej w odległości do 10 m przed pojazdem. Współpracując z kamerami, monitoruje otoczenie i przekazuje odpowiednie informacje kierowcy. Rozpoznaje obiekty na drodze samochodu rozróżniając pieszych i pojazdy. Jeśli potencjalnie znajdą się na kursie kolizyjnym, ostrzeże kierowcę poprzez umieszczanie informacji bezpośrednio w polu jego widzenia.

Ilość i rodzaj informacji, również tych dotychczas wyświetlanych na tradycyjnym zestawie wskaźników, można dostosować do preferencji kierowcy, ale w przypadku wykrycia potencjalnego zagrożenia HUD zawsze zastępuje je ostrzeżeniem o niebezpieczeństwie. Możliwości systemu jest tak ogromna, że ​​nie tylko może zastąpić tradycyjny zestaw wskaźników, ale za pośrednictwem przycisków na kierownicy i panelu dotykowego można za jego pośrednictwem sterować większością funkcji samochodu. Kierowca może zmieniać ustawienia za pomocą widocznego na HUD menu.

HUD nowej generacji zamontowano w specjalnie dostosowanym pojeździe elektrycznym demo, ale technologia ta może być lnie dostosowanym pojeździe elektrycznym demo, ale technologia ta może być stosowana do każdego nowego samochodu.

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA