Nurburgring - Lamborghini Huracan Performante z rekordem

Najnowsze dziecko z Sant'Agata Bolognese zdobyło legendarną Północną Pętlę, wykręcając rekordowy czas przejazdu.

Lamborghini Huracan Performante Materiały prasowe
Zamaskowane Lamborghini Huracan Performante na "Ringu".

Lamborghini Huracan Performante zadebiutuje na tragach Genewa 2017. Samochód wbija się na salony z mocnym uderzeniem. Włoskie superauto wykręciło lepszy czas przejazdu toru Nurburgring od m.in. Porsche 918 Spyder. Bijąc tym samym rekordowy czas w "klasie" samochodów produkcyjnych.

REKLAMA

Kierowca testowy Marco Mapelli na "Ringu" za kierownicą Performante osiągnął czas równy 6 minut i 52,01 s. Auto miało założone opony Pirelli Trofeo R, które są wyczynowym ogumieniem, ale Lamborghini właśnie takie opony będzie zakładać na samochody wydawane klientom.

Huracan Performante ma zmodyfikowane zawieszenie w stosunku do seryjnego auta, niższą masę oraz większą moc. Jak bardzo zmieniły się parametry w stosunku do wersji LP 610-4, tego dowiemy się na szwajcarskim Salonie.

Co ciekawe ekipa Lamborghini nowy rekord ustanowiła 5 października 2016 roku. Wyczyn utrzymywany był w tajemnicy.

Poprzedni rekord w "klasie" aut produkcyjnych wynosił 6 minut 57 sekund i został ustanowiony przez Porsche 918 Spyder. Ale Cameron Glickenhaus ze swoim prototypowym pojazdem Elemental RP1 planuje wybrać się na "Ring" i już złożył deklarację, że zaatakuje czas 6 minut i 30 sekund! Odważne wyzwanie, czekamy. 

Zobacz także:
REKLAMA