[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ

Octavia jeszcze szybsza – 365 km/h!

Skoda Octavia RS Bonneville Special Skoda Octavia RS Bonneville Special

Dla uczczenia dziesiątej rocznicy powstania OCtavii RS Skoda podczas Bonneville Speed Week zamierzała RS-em wjechać do grona modeli zdolnych osiągnąć prędkość 325 km/h. Jak się jednak okazało na miejscu, na dnie legendarnego słonego jeziora w Bonneville, ten wynik to pestka. Wynik 325 km/h Skoda osiągnęła już na początku startów i wciąż był potencjał na pobicie tego wyniku. Nie sposób było zrezygnować z takiej możliwości.

Jednym z jeźdźców, który wyciskał z Octavii ostatnie poty był nasz redakcyjny kolega - Roman Popkiewicz. Jego sukces świętowaliśmy we czwartek - rozpędził Octavię do 347 km/h! Rozochoceni inżynierowie dalej dłubali przy aucie i w w końcu w oficjalnym przejeździe, rejestrowanym przez Southern California Timing Association "wykręcili" wynik 365,434 km/h!

Nasz najszybszy redaktor swój wyczyn z Bonneville skomentował tak: "Próba prędkości w Bonneville to niesamowite przeżycie. Przez kilkadziesiąt sekund jesteś tylko ty, samochód i pięciomilowa prosta na słonym jeziorze. Sól ma niższą przyczepność niż asfalt, więc znacznie bardziej niż rakietowy start liczy się równomierne nabieranie prędkości oraz precyzyjna zmiana biegów. W czasie jazdy nie ma czasu na sprawdzanie prędkości. O wyniku dowiadujesz się dopiero kilka minut po wyjściu z auta, kiedy na miejsce przybywają mechanicy. Oczywiście, natychmiast chcesz pojechać jeszcze raz. To jest chyba najbardziej uzależniająca sól świata".

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 73 880 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij