Octavie RS i Scout po liftingu

Skoda Octavia RS
Skoda Octavia RS
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 86 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

W odświeżonej Octavii RS zmieniono maskę oraz przednie reflektory, do których po raz pierwszy w tej wersji dostępne są skrętne reflektory biksenonowe. 

Poza szerszym i bardziej dynamicznym kształtem atrapy chłodnicy, nowy zderzak samochodu cechuje się dwoma kolejnymi cechami: światłami przeciwmgielnymi z funkcją Corner oraz diodami LED do jazdy dziennej.

Osłony zintegrowanych świateł tylnych zyskały atrakcyjniejszy wygląd, zastosowano także nowy kolor lakieru metalizowanego - Anthracite - i 18-calowe obręcze ze stopów lekkich Neptune.

Sportowe podwozie zostało obniżone do 127 mm, a wagę auta zredukowano o 20 kg w wersji benzynowej oraz o 15 kg w wersji wysokoprężnej. Znacznie zmniejszony opór powietrza pozytywnie wpływa na ogólne osiągi samochodu. Wzrosła prędkość maksymalna, poprawie uległy też przyspieszenie auta.

Podobnie jak poprzednio, pod maską Octavii RS pracują dwie jednostki napędowe do wyboru. Po benzynowej stronie oferowany jest 200-konny dwulitrowy silnik 2.0 TFSI, natomiast po stronie wysokoprężnej - jednostka 2.0 TDI, wytwarzająca moc 170 koni mechanicznych.

W przypadku Scouta zaszły te same zmiany zewnętrzne, co w innych wersjach Octavii. Nowością zaś jest 1,8-litrowy, 160-konny turbodoładowany silnik benzynowy, zastępujący w ofercie 2-litrową jednostkę benzynową o mocy 150 koni mechanicznych.

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA