Odcinek drogi S7 Chęciny-Jędrzejów gotowy

Kolejny, brakujący odcinek drogi ekspresowej S7 Chęciny-Jędrzejów został oddany do użytku.

Droga S7 Chęciny-Jędrzejów Materiały prasowe
Droga S7 Chęciny-Jędrzejów, fot. GDDKiA

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, udostępniono do ruchu obie jezdnie na czterokilometrowym odcinku drogi ekspresowej S7 między Chęcinami i Jędrzejowem. Chodzi o węzły Mnichów i Jędrzejów Północ, w okolicach miejscowości Ignacówka i Podchojny.

Oddanie kierowcom dwóch jezdni ostatniego z budowanych fragmentów drogi S7 między miejscowościami Mnichów i Jędrzejów uzupełniło tę trasę, przyspieszając podróż między Krakowem i Warszawą.

Zobacz także: 30-dniowe polisy OC pod lupą UFG

Przypomnijmy, że wcześniej do użytku oddane zostały odcinki między Kielcami-Południe i Chęcinami o długości 10 kilometrów, a ostatnio także 7 kilometrów tej trasy od Brzegów w stronę Jędrzejowa. W całości trasa drogi ekspresowej S7 powiększyła się o 21 kilometrów.

W październiku do użytku oddano z kolei blisko 25-kilometrowy odcinek drogi S7, będący długo wyczekiwaną obwodnicą Radomia. Ten fragment znacząco skrócił czas podróży, w godzinach szczytu dając kierowcom nawet kilkadziesiąt minut oszczędności, względem dotychczasowej trasy, która biegła przez miasto.

Zobacz także: najmniej i najbardziej awaryjne auta w Polsce

Czekamy jeszcze na ostatni w regionie odcinek drogi S7, mający 7,6 kilometra długości. To fragment pod Skarżyskiem-Kamienną, do granicy z Mazowszem.

W ubiegłym roku oddano kierowcom około 20 kilometrów trasy ekspresowej S7 między Jędrzejowem i granicą województwa świętokrzyskiego i małopolskiego.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Zobacz również:
REKLAMA