REKLAMA

Odcinkowe pomiary prędkości na S8

Jak informuje Główny Inspektorat Transportu Drogowego, dwa miejsca odcinkowego pomiaru prędkości pojawią się niebawem na trasie S8.

Znak D-51 fotoradar Shutterstock
Znak D-51 fotoradar, fot. shutterstock

Montaż kolejnych fotoradarów i odcinkowych pomiarów prędkości, o którym pisaliśmy już rok temu oraz w grudniu, wchodzi w kolejną fazę. Jeśli chodzi o fotoradary, listę 26 nowych punktów publikowaliśmy w artykule z 14 grudnia. Teraz, w rozmowie z PAP, rzeczniczka Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Monika Niżniak poinformowała, że ogłoszony został przetarg na dostawę i instalację dwóch odcinkowych pomiarów prędkości na S8 w Warszawie.

REKLAMA

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Gdzie pojawią się miejsca pomiaru średniej prędkości? Wspomniany odcinkowy pomiar prędkości na S8 to dwa miejsca – jedno pomiędzy węzłem Konotopa i węzłem Bemowo, a drugie między węzłem Łabiszyńska i węzłem Marki. Jak informuje GITD, są to obecnie orientacyjne punkty, bo dokładne lokalizacje wskazane zostaną na dalszym etapie. Pewne jest jednak, że kontrole prędkości prowadzone będą na wszystkich nitkach jezdni, w obu kierunkach. Ma to uspokoić ruch na trasie S8.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

39 odcinków z pomiarem średniej prędkości

W ramach realizacji projektu „Zwiększenie skuteczności i efektywności systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym", który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, przewidziano zakup 358 nowych urządzeń rejestrujących, w tym 100 urządzeń, które zostaną zainstalowane w nowych lokalizacjach - 39 urządzeń do odcinkowego pomiaru średniej prędkości, 26 stacjonarnych urządzeń rejestrujących (fotoradarów), 30 urządzeń służących do monitorowanie wjazdu na skrzyżowanie na czerwonym świetle, 5 urządzeń rejestrujących niestosownie się do sygnalizacji świetlnej na przejazdach kolejowym.

Zakupionych zostanie 11 przenośnych urządzeń rejestrujących, które będą wykorzystywane w miejscach niebezpiecznych, gdzie np. z przyczyn technicznych nie jest możliwy montaż stacjonarnych urządzeń rejestrujących. 247 urządzeń przeznaczonych będzie do zainstalowania w dotychczas wykorzystywanych lokalizacjach – sukcesywnie wymieniane będą najstarsze i wyeksploatowane już urządzenia funkcjonujące w ramach systemu CANARD.

Całkowity koszt realizacji projektu wynosi: 162 mln zł, z czego 137,7 mln zł pochodzi ze środków unijnych.

 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA