REKLAMA

Odcinkowy pomiar prędkości na A1 zbiera żniwo

Jak poinformował nas przedstawiciel GITD, uruchomione w zeszłym tygodniu na trasie A1 odcinkowe pomiary prędkości zarejestrowały już kilka tysięcy przypadków wykroczeń.

Odcinkowy pomiar prędkości na A1 fot. GDDKiA
Odcinkowy pomiar prędkości na A1

Na budowanym fragmencie autostrady A1, na odcinkach Piotrków Trybunalski – Tuszyn oraz Kamieńsk – obwodnica Częstochowy, od zeszłego tygodnia działają dwa odcinkowe pomiary prędkości, mierzące łącznie 57 km. Jak dowiedzieliśmy się bezpośrednio od przedstawiciela Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, skala zarejestrowanych wykroczeń jest niemała, mimo odpowiednich oznaczeń.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

REKLAMA

– Na budowanej autostradzie A1 na odcinku Piotrków Trybunalski – Tuszyn w obu kierunkach urządzenia zarejestrowały 3 194 naruszeń. Natomiast na odcinku od Kamieńska do obwodnicy Częstochowy, również w obu kierunkach, stwierdzono 3 039 przypadków niestosowania się do ograniczenia prędkości – czytamy w nadesłanym do nas komunikacie.

Z dnia na dzień tych przyłapanych na przekraczaniu prędkości kierowców będzie z pewnością coraz mniej, bo z informacji podawanych przez GITD wynika, że na pierwszym, uruchomionym w zeszłą środę odcinku, w pierwszej dobie przyłapano aż 1,3 tys. kierowców, a do poniedziałku było to 3,2 tys. Drugi z odcinków, uruchomiony w miniony piątek, do poniedziałku przyniósł z kolei nieco ponad 3 tys. przypadków.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dodajmy, że na omawianych fragmentach, objętych odcinkowym pomiarem prędkości, trwa budowa, na której obecni są pracownicy, a ograniczenie w tym miejscu wynosi 70 km/h. Cała budowa autostrady A1 między Tuszynem w woj. łódzkim a Częstochową w woj. śląskim jest realizowana „pod ruchem”. Oznacza to, że na jednej jezdni trwają prace, a na drugiej odbywa się ruch samochodowy. Tymczasem większość kierowców pędziła tam tak, jakby autostrada była już gotowa, a wielu osiągało prędkości bliskie i większe niż 200 km/h.

Wprowadzenie odcinkowych pomiarów prędkości już uspokoiło ruch w tamtym miejscu, kilkukrotnie zmniejszając liczbę kierowców jadących zbyt szybko. Wprowadzane rozwiązanie, z odcinkowym pomiarem prędkości, będzie obowiązywało do chwili oddania do użytkowania gotowych, w pełni funkcjonalnych fragmentów autostrady A1 o dwóch jezdniach po trzy pasy ruchu każda, co nastąpi jesienią tego roku.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA