[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Oddano do ruchu 30 kilometrów drogi S5

Długo wyczekiwany przez kierowców odcinek drogi ekspresowej S5 został oddany do użytku. Można już korzystać z 30 kilometrów nowej trasy.

Droga S5 Droga S5, fot. GDDKiA

Chodzi o 30-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S5, który połączył węzły Krościna i Wrocław-Północ. Oddany do użytku tuż przed końcem roku fragment jest ostatnim dolnośląskim odcinkiem tej trasy ekspresowej, która łączy Wrocław i Poznań.

Koszt budowy 30-kilometrowego odcinka, którego budowę podzielono na dwa etapy, przekroczyła kwotę 900 mln złotych. Ten fragment S5 budowała firma Astaldi. Kierowcy mogą od piątku 29 grudnia korzystać z całego fragmentu trasy S5 położonego na terenie Dolnego Śląska.

Z początkiem listopada kierowcy zyskali pierwszy dolnośląski odcinek, między Korzeńskiem i węzłem Krościna. Ma on długość 20 kilometrów. Teraz cały dolnośląski fragment drogi S5 ma już 50 kilometrów długości. Znalazło się tam 46 mostów, w tym dwa o długości 750 metrów, a także siedem węzłów drogowych.

REKLAMA

REKLAMA

W przyszłości droga ekspresowa S5 połączy nie tylko dwa duże miasta - Wrocław i Poznań, przyspieszając podróż między nimi i zwiększając bezpieczeństwo jazdy, ale też zwiąże ze sobą dwie z trzech polskich autostrad - trasę A2 i A4.

Tymczasem trwa budowa kolejnych, tym razem wielkopolskich odcinków trasy S5. Prace budowlane trwają m.in. na odcinku Poznań - Stęszew i mają zakończyć się w okolicach wakacji. Z kolei w województwie kujawsko-pomorskim przybędzie niebawem 128 kilometrów drogi ekspresowej S5.

Cała droga ekspresowa S5 ma być gotowa w roku 2019 i będzie liczyć 360 kilometrów. Połączy m.in. Wrocław, Poznań, Bydgoszcz i Grudziądz. W tej chwili do użytku oddanych jest łącznie 155 kilometrów.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij