REKLAMA

Oddano do ruchu 30 kilometrów drogi S5

Długo wyczekiwany przez kierowców odcinek drogi ekspresowej S5 został oddany do użytku. Można już korzystać z 30 kilometrów nowej trasy.

Droga S5 GDDKiA
Droga S5, fot. GDDKiA

Chodzi o 30-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S5, który połączył węzły Krościna i Wrocław-Północ. Oddany do użytku tuż przed końcem roku fragment jest ostatnim dolnośląskim odcinkiem tej trasy ekspresowej, która łączy Wrocław i Poznań.

Koszt budowy 30-kilometrowego odcinka, którego budowę podzielono na dwa etapy, przekroczyła kwotę 900 mln złotych. Ten fragment S5 budowała firma Astaldi. Kierowcy mogą od piątku 29 grudnia korzystać z całego fragmentu trasy S5 położonego na terenie Dolnego Śląska.

Z początkiem listopada kierowcy zyskali pierwszy dolnośląski odcinek, między Korzeńskiem i węzłem Krościna. Ma on długość 20 kilometrów. Teraz cały dolnośląski fragment drogi S5 ma już 50 kilometrów długości. Znalazło się tam 46 mostów, w tym dwa o długości 750 metrów, a także siedem węzłów drogowych.

REKLAMA

REKLAMA

W przyszłości droga ekspresowa S5 połączy nie tylko dwa duże miasta - Wrocław i Poznań, przyspieszając podróż między nimi i zwiększając bezpieczeństwo jazdy, ale też zwiąże ze sobą dwie z trzech polskich autostrad - trasę A2 i A4.

Tymczasem trwa budowa kolejnych, tym razem wielkopolskich odcinków trasy S5. Prace budowlane trwają m.in. na odcinku Poznań - Stęszew i mają zakończyć się w okolicach wakacji. Z kolei w województwie kujawsko-pomorskim przybędzie niebawem 128 kilometrów drogi ekspresowej S5.

Cała droga ekspresowa S5 ma być gotowa w roku 2019 i będzie liczyć 360 kilometrów. Połączy m.in. Wrocław, Poznań, Bydgoszcz i Grudziądz. W tej chwili do użytku oddanych jest łącznie 155 kilometrów.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA