[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Oddano do ruchu 30 kilometrów drogi S5

Długo wyczekiwany przez kierowców odcinek drogi ekspresowej S5 został oddany do użytku. Można już korzystać z 30 kilometrów nowej trasy.

Droga S5 Droga S5, fot. GDDKiA

Chodzi o 30-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S5, który połączył węzły Krościna i Wrocław-Północ. Oddany do użytku tuż przed końcem roku fragment jest ostatnim dolnośląskim odcinkiem tej trasy ekspresowej, która łączy Wrocław i Poznań.

Koszt budowy 30-kilometrowego odcinka, którego budowę podzielono na dwa etapy, przekroczyła kwotę 900 mln złotych. Ten fragment S5 budowała firma Astaldi. Kierowcy mogą od piątku 29 grudnia korzystać z całego fragmentu trasy S5 położonego na terenie Dolnego Śląska.

Z początkiem listopada kierowcy zyskali pierwszy dolnośląski odcinek, między Korzeńskiem i węzłem Krościna. Ma on długość 20 kilometrów. Teraz cały dolnośląski fragment drogi S5 ma już 50 kilometrów długości. Znalazło się tam 46 mostów, w tym dwa o długości 750 metrów, a także siedem węzłów drogowych.

REKLAMA

REKLAMA

W przyszłości droga ekspresowa S5 połączy nie tylko dwa duże miasta - Wrocław i Poznań, przyspieszając podróż między nimi i zwiększając bezpieczeństwo jazdy, ale też zwiąże ze sobą dwie z trzech polskich autostrad - trasę A2 i A4.

Tymczasem trwa budowa kolejnych, tym razem wielkopolskich odcinków trasy S5. Prace budowlane trwają m.in. na odcinku Poznań - Stęszew i mają zakończyć się w okolicach wakacji. Z kolei w województwie kujawsko-pomorskim przybędzie niebawem 128 kilometrów drogi ekspresowej S5.

Cała droga ekspresowa S5 ma być gotowa w roku 2019 i będzie liczyć 360 kilometrów. Połączy m.in. Wrocław, Poznań, Bydgoszcz i Grudziądz. W tej chwili do użytku oddanych jest łącznie 155 kilometrów.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij