Odmienione Porsche 911 – pierwsze fakty

Porsche Carrera Turbo face lift
Porsche Carrera Turbo face lift
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 553 000 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Obejmą one Carrerę, Carrerę S, Carrerę 4 i Carrerę Targa. Przestylizowane zostały przednie i tylne zderzaki, końcówki układu wydechowego, kierowca będzie patrzył na większe lusterka boczne. Po raz pierwszy, wersja z napędem 4x4 odróżniać się będzie od pozostałych, m.in. tytanowym lakierem pokrywającym okolice przednich wlotów i grilla. W ofercie pojawią się nowe kolory, które zastąpią stare. Będą to Porsche Racing Green, Aqua Blue, Nordic Gold i Cream White.

Również środek poddano zabiegom kosmetycznym - przemodelowano konsolę, panel klimatyzacji, zmniejszono liczbę przycisków. Ekran nawigacji zwiększył swoje rozmiary do 6,5 cala. W pakiecie Sport Chrono Plus dostępne będą nowe opcje, takie jak Launch Control czy wyścigowe ustawienie skrzyni biegów.

Silniki zostały wzmocnione. 3.6-litrowa jednostka ma teraz 345 koni mechanicznych mocy (o 20 KM więcej niż poprzednio) i 390 Nm momentu (wzrost o 20 Nm). Mocniejsza natomiast, 3.8-litrowa, jednostka Carrery S wyciąga już 385 koni mechanicznych ( przyrost wynosi równe 30 KM) i 420 maksymalnego momentu obrotowego (o 20 Nm więcej).

Porsche opracowało całkowicie nową 7-biegową automatyczną skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem, zwaną PDK (Porsche Double Clutch), którą będzie można sterować m.in. za pomocą łopatek przy nowej, trójramiennej kierownicy. Na nowo dostrojono układ zawieszenia PSM, zwiększono rozmiar tarcz hamulcowych, zarówno z przodu i z tyłu. Carrera jest seryjnie "postawiona" na 18 calowych felgach, wersja S jeździ na 19 calowych.

Produkcja odmienionej 911 rozpoczęła się 4 dni temu, sprzedaż w Europie startuje 5 lipca bieżącego roku. USA i reszta świata będą musiały poczekać do 20 września. Debiut wersji Carrera 4 i Targa przewidywany jest na 25 października.

Na zdjęciach zakamuflowane 911 Turbo, które także niedługo przejdzie gruntowny face lifting.

Żródło: www.worldcarfans.com

Zobacz także:
REKLAMA