Odmłodzony Aston Martin DB9

Aston Martin, DB9,  Volante
Aston Martin DB9

Choć od pierwszej prezentacji DB9 minęło już trochę czasu, to Brytyjczycy dopiero teraz zdecydowali się go odświeżyć. Wielkiej rewolucji jednak nie ma. I trudno się dziwić, bo przecież jego stylistyka do tej pory zachwyca.

Jedną z głównych zmian wizualnych jest nowy zderzak z delikatnie przerobionym grillem i jasnym wykończeniem osłony chłodnicy. Dopełnieniem zmodyfikowanego przodu są nowe reflektory. Przyglądając się profilowi auta zauważyć można również zmiany, jakich dokonano na bocznych progach przed tylnymi kołami. Dodatkowo styliści pokusili się o srebrne zaciski hamulcowe i 20-calowe koła w standardzie. Dopracowano także systemy Bluetooth, monitorowania ciśnienia w oponach oraz audio od Bang & Olufsen.

Niewątpliwą zaletą jest dostępny w standardzie Adaptive Damping System (ADS) pozwalający dostosowywać zawieszenie pomiędzy opcją komfortową i trybem sportowym.

Niezmienne pozostaje "serce" DB9. Nadal jest to 6-litrowa V12 o mocy prawie 477KM i maksymalnym momencie obrotowym 600 Nm, która potrzebuje 4,6 sekundy do rozpędzenia auta do pierwszej setki, zaś prędkość maksymalna wynosi 306 km/h. Dostępne są dwie 6-biegowe skrzynie - w wersji manualnej lub automatycznej Touchtronic.

Nowy Aston Martin DB9 po kosmetycznych poprawkach już niebawem pojawi się w salonach, a jego ceny zaczynać się mają od 122 445 funtów brytyjskich za wersję coupe i od 131 445 funtów za wersję Volante (cabrio).

Zobacz także:
REKLAMA