Odnowione Lamborghini Gallardo

Lamborghini Gallardo LP560-4
Lamborghini Gallardo LP560-4

Zmiany zewnętrzne nie są radykalne, ale widoczne gołym okiem. Nowe są przednie reflektory biksenonowe z charakterystycznymi diodami do jazdy dziennej, ułożonymi w kształt litery Y i wykonanymi w technologii LED.

Z tyłu w oczy rzucają się odmienione światła, które już nie nachodzą na maskę silnika, podwójne końcówki układu wydechowego i całkowicie zmieniony zderzak. Ale najważniejsze znajduje się tradycyjnie pod maską.

Zmodernizowany silnik V10 o pojemności 5,2 litra dysponuje teraz o 40 koni mechanicznych większą mocą niż przedtem. Przy 8000 obr/min jednostka ta mobilizuje do pracy 560 "czworonogów", które na dodatek muszą się zmagać ze zredukowaną o 20 kg masą własną samochodu.

Pierwsze 100 km/h Gallardo LP560-4 uzyskuje już po 3,7 s, by po 11,8 s od startu jechać już z prędkością dwa razy większą. Wskazówka prędkościomierza przestaje wspinać się po skali wraz z dotarciem do liczby 325.

Przy tych wszystkich zmianach, najlepsze jest to, że nowe Lambo może pochwalić się aż o 18 procent zredukowaną emisją dwutlenku węgla na każdy kilometr. Ulepszono też napęd na cztery koła, zawieszenie i układ kierowniczy.

Źródło: Lamborghini

REKLAMA