Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Odnowione Leon i Altea

Seat Leon FR Seat Leon FR

Z wyglądu oba modele zmieniły się niewiele. Zarówno Leon i Altea otrzymały nowy wlot powietrza do chłodnicy z mniejszym logo hiszpańskiej marki, ale za to z wyraźniejszą chromowaną obwódką.

Lampy przednie zostały powiększone, a po bokach auta pojawiły się nowe lusterka wsteczne, zapewniające lepszą widoczność do tyłu. Znawca tematu rozpozna także nowe światła i tylną szybę. Styliści Seata do odnowionych modeli oferują też inne wzory felg aluminiowych.

Wnętrze przeszło renowację w obrębie konsoli środkowej, zegarów oraz boczków drzwi, gdzie pojawiły się lepsze materiały.

Pod względem technicznym, największą zmianą jest zastosowanie systemu common rail, zamiast pompowtryskiwaczu, w dwulitrowym 170-konnym turbodieslu. Benzynowy silnik TFSI, stosowany w modelu FR i osiągający dotychczas moc 200 koni mechanicznych, zyskał dodatkowe 11 koni mechanicznych.

Ponadto, silnik 1.8 TFSI o mocy 160 koni mechanicznych może być teraz łączony z najnowszą siedmiobiegową przekładnią DSG, do tej pory niedostępną w żadnym innym modelu hiszpańskiej marki.

Altea i Leon otrzymały też system XDS. Działa on we współpracy z układem ESP, stanowiąc uproszczoną odmianę porządnej mechanicznej szpery. W momencie utraty przyczepności przez jedno z kół, zostaje ono przyhamowane, tak aby więcej mocy szło na koło mające większą przyczepność.

Seat do swoich podretuszowanych modeli dodał też nowe wyposażenie z zakresu komfortu i bezpieczeństwa. Na liście znalazły się na przykład biksenonowe reflektory skrętne. 

Źródło: Seat

 

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 64 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij