Odnowiony Mercedes CL

Mercedes, CL, Mercedes-Benz, facelifting
Mercedes-Benz CL
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Można było się spodziewać, że szokujących zmian nie będzie - i takich też nie ma. Zarówno stylistyka zewnętrzna, jak i samo wnętrze zostały delikatnie zmodyfikowane. CL otrzymał nowo zaprojektowany przedni zderzak wyposażony w LED-owe światła do jazdy dziennej wykończony chromowaną listwą. Odświeżeniu uległa także maska wraz z grillem. Jednak największą zmianą są nowe reflektory z inteligentnym systemem oświetleniowym ILS oraz adaptacyjnym układem wspomagania świateł drogowych (Adaptive Highbeam Assist). Z tyłu zamontowano odnowione lampy oraz sportowe końcówki układu wydechowego.

We wnętrzu jeszcze ciężej doszukać się nowości. Na pierwszy rzut oka widać nową kierownicę wielofunkcyjną oraz oświetlenie wnętrza. Mamy też do wyboru różnego rodzaju skórzane tapicerki, cztery rodzaje drewna i masę najnowszych systemów elektronicznych zapewniających wygodę oraz wspomagających bezpieczeństwo.

Nie obeszło się bez zmian pod maską. Najnowszy CL550 4Matic otrzymał nowość ze stajni Mercedesa - podwójnie turbodoładowany silnik V8 o pojemności 4,6, osiągający moc 435 KM i 700 Nm momentu obrotowego. Pozwala mu to na przyspieszanie od zera do setki w zaledwie 4,9 sekundy, przy czym, jak zapewniają specjaliści ze Stuttgartu, spala jedynie 10 litrów na 100 km. CL600 nadal wyposażony będzie w 5,5-litrową jednostkę V12 o mocy 517 KM rozpędzającą się do 100 km/h w 4,6 sekundy. W topowej wersji - CL65 AMG pod maską znajdzie się silnik rozwijający 621 KM i 999 Nm.

Odmłodzone wersje Mercedes-Benz CL trafić mają do salonów jeszcze w tym roku.

REKLAMA