Odświeżona Corsa – oficjalnie

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 62 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Po czterech latach od wprowadzenia czwartej generacji Corsy do produkcji Opel prezentuje odświeżoną wersję. Zmienił się przedni zderzak i atrapa chłodnicy, przeprojektowano reflektory i światła przeciwmgielne. Na klapie bagażnika pojawi się większy znaczek Opla, a w katalogu 6 nowych wzorów felg aluminiowych. Drobne zmiany stylistyczne przyniosły zamierzony efekt - Corsa wygląda świeżo i przypomina Astrę czy Merivę, a jakby się uprzeć, to i znajdą się podobieństwa do Mazdy2.

W kabinie - jak to zwykle przy okazji liftingu - nowe tkaniny tapicerki, a dodatkowo opcjonalny zestaw nawigacyjny Touch & Connect wykorzystujący ostrzeżenia o kłopotach w ruchu ulicznym nawet wtedy, gdy kierowca nie korzysta z samej nawigacji.

Z okazji odświeżenia modelu Opel wprowadzi do sprzedaży nową wersję Color Line, którą wyróżniać będą dwa pasy biegnące przez całą długość auta i 17-calowe felgi z lekkich stopów.

W gamie pojawi się wersja EcoFlex z silnikiem 1.3 CDTI o mocy 95 KM, wyposażony w technologię Start/Stop. Dzięki tej technologii ma zużywać średnio tylko 3,5 litra oleju napędowego na 100 km i emitować 94 gramy CO2 na kilometr. W cyklu miejskim oszczędnej Corsie ma wystarczyć zaledwie 4,2 litra na 100 km.

Odświeżonego malucha będzie można oglądać w salonach już w styczniu.

Zobacz także:
REKLAMA