Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Odświeżona Corsa – oficjalnie

Po czterech latach od wprowadzenia czwartej generacji Corsy do produkcji Opel prezentuje odświeżoną wersję. Zmienił się przedni zderzak i atrapa chłodnicy, przeprojektowano reflektory i światła przeciwmgielne. Na klapie bagażnika pojawi się większy znaczek Opla, a w katalogu 6 nowych wzorów felg aluminiowych. Drobne zmiany stylistyczne przyniosły zamierzony efekt - Corsa wygląda świeżo i przypomina Astrę czy Merivę, a jakby się uprzeć, to i znajdą się podobieństwa do Mazdy2.

W kabinie - jak to zwykle przy okazji liftingu - nowe tkaniny tapicerki, a dodatkowo opcjonalny zestaw nawigacyjny Touch & Connect wykorzystujący ostrzeżenia o kłopotach w ruchu ulicznym nawet wtedy, gdy kierowca nie korzysta z samej nawigacji.

Z okazji odświeżenia modelu Opel wprowadzi do sprzedaży nową wersję Color Line, którą wyróżniać będą dwa pasy biegnące przez całą długość auta i 17-calowe felgi z lekkich stopów.

W gamie pojawi się wersja EcoFlex z silnikiem 1.3 CDTI o mocy 95 KM, wyposażony w technologię Start/Stop. Dzięki tej technologii ma zużywać średnio tylko 3,5 litra oleju napędowego na 100 km i emitować 94 gramy CO2 na kilometr. W cyklu miejskim oszczędnej Corsie ma wystarczyć zaledwie 4,2 litra na 100 km.

Odświeżonego malucha będzie można oglądać w salonach już w styczniu.

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 62 350 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Z przodu ja tu widzę więcej Astry. To oczywiście nie zmienia faktu, że auto prezentuje się świetnie.
  ~Samuraj002, 2010-11-26 23:34:39
 • avatar
  zgłoś
  'Samuraj002' napisał(-a):Niby lifting symboliczny, a Corsa wygląda dużo lepiej. Nie podobają mi się te pasy, ale dobrze, że paleta kolorów jest dosyć bogata. Spalanie Eco Flex? Pewnie i tak odbiegające od rzeczywistości. Jednak wyciek z facebooka nie był wyssany z palca. Co zaś do oceny liftingu - widać, że pojawiły się akcenty znane z Merivy. O ile wielkie lampy Merivie jakoś specjalnie nie przydały wielkiej urody (a i tak nowa wygląda sto razy lepiej od poprzednika ), o tyle Corsa nareszcie wygląda drapieżnie. Już nie trzeba oszczędzać na OPC, by wywołać zaciekawienie na twarzy przechodniów.
  airmatic, 2010-11-26 22:17:44
 • avatar
  zgłoś
  Niby lifting symboliczny, a Corsa wygląda dużo lepiej. Nie podobają mi się te pasy, ale dobrze, że paleta kolorów jest dosyć bogata. Spalanie Eco Flex? Pewnie i tak odbiegające od rzeczywistości.
  ~Samuraj002, 2010-11-24 18:52:47
 • avatar
  zgłoś
  Po facebookowych plotkach przyszedł czas na oficjalne informacje od Opla - oto Corsa po liftingu.
  auto motor i sport, 2010-11-24 09:39:58
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij