REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Odświeżona Skoda Superb z nowymi systemami bezpieczeństwa

Skoda Superb po niedawnym face liftingu z zewnątrz zmieniła się nieznacznie, za to do wyposażenia trafiły najnowsze systemy bezpieczeństwa.

Skoda Superb facelift 2019 Materiały prasowe
Skoda Superb facelift 2019

Pod koniec maja Skoda zaprezentowała udoskonalone modele z rodziny Superb. Samochody różnią się nie tylko nowym wyglądem, ale także zastosowaniem najnowszych technologii z zakresu bezpieczeństwa.

Flagowy model po raz pierwszy wyposażony został na przykład w reflektory Full LED Top Matrix oraz szereg nowych systemów wspomagających kierowcę. Dodatkowo, gamę modeli z rodziny Superb uzupełnia samochód z napędem hybrydowym typu plug-in Superb iV, którego wprowadzenie oznacza wkroczenie marki w erę elektromobilności.

 

 

Ulepszone systemy wspomagające kierowcę

Odświeżona Skoda Superb otrzymała najnowszą wersję tempomatu, który wykorzystuje obrazy z kamery umieszczonej na przedniej szybie oraz dane z systemu nawigacji, służące do wykrywania ograniczeń prędkości i zakrętów, i automatycznie dostosowuje prędkość jazdy.

Auto posiada również układ EMERGENCY ASSIST, czyli funkcję nadzoru kierowania samochodem, która włącza się w przypadku, gdy kierowca przez dłuższy czas nie wykazuje żadnej aktywności, automatycznie kierując samochód na pobocze i zatrzymując go w trybie awaryjnym.

W tym celu system korzysta z asystenta pasa ruchu, asystenta parkowania oraz czujników systemu SIDE ASSIST, który wykrywa pojazdy znajdujące się w odległości aż do 70 m.

Ponadto Skoda Superb oferuje również układ wspomagania hamowania awaryjnego FRONT ASSIST z proaktywnym systemem ochrony przechodniów. Wyświetlając odpowiedni komunikat na desce rozdzielczej oraz poprzez powiadomienie dźwiękowe, ostrzega on przed potencjalną kolizją, jednocześnie na początku łagodnie aktywując hamulce oraz automatycznie zmniejszając prędkość pojazdu, a w sytuacji awaryjnej natychmiast zatrzymując go.

Zobacz także: pierwsza elektryczna Skoda już jest!

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

Skoda Octavia występuje w wielu wersjach różniących się poziomem wyposażenia i stylizacją, a nowa odmiana Scout jest najbardziej wszechstronną z nich – auto jest dynamiczne, bogato wyposażone i ma zdolności do jazdy poza asfaltem. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

Elektryczny SUV Skody może występować w kilku wersjach różniących się stylizacją wnętrza – ich kolory i wzornictwo nawiązują do popularnych nurtów w wykończeniu wnętrza domu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>

REKLAMA

Adaptacyjny tempomat w Skodzie Superb Materiały prasowe
Adaptacyjny tempomat w Skodzie Superb

Hybrydowa wersja Superb iV

Rodzinę Skody Superb uzupełnił model oznaczony symbolem iV. To pierwszy model Skody z napędem hybrydowym typu plug-in, otwierający nowy elektromobilny rozdział w historii marki.

Silnik benzynowy wraz z silnikiem elektrycznym zapewniają łączoną moc 160 kW (218 KM). Dzięki współpracy obu jednostek auto sprawdza się zarówno podczas miejskiej jazdy, jak i w dalekich podróżach. Nowe systemy wspomagające, dostępne dla Skody Superb iV podnoszą poziom bezpieczeństwa i komfort codziennej jazdy.

Pierwszy z nich, asystent manewrowania z przyczepą TRAILER ASSIST, umożliwia proste i bezpieczne parkowanie z przyczepą. Kierowca może wybrać kierunek i kąt cofania przyczepy używając przycisku do regulacji lusterek bocznych oraz na bieżąco go korygować. Następnie powinien delikatnie dodać gazu, a system samodzielnie wskaże kąt skrętu i pomoże wykonać manewr.

Drugi z systemów, AREA VIEW, to zestaw kamer, które znajdują się w przedniej i tylnej części auta oraz w obudowach lusterek. Dzięki nim kierowca otrzymuje dostęp do panoramicznego widoku wokół pojazdu, który zobaczyć może na wyświetlaczu centralnym. Obraz 360 stopni szczególnie ułatwia parkowanie i manewrowanie na wąskich uliczkach.

Zobacz także: Ferrari SF90 Stradale - hybrydowe hiperauto

REKLAMA

Skoda Superb iV auto motor i sport
Skoda Superb iV, fot. Michał Szymaczek

Innowacyjne reflektory Full LED Top Matrix

Nowa, odświeżona Skoda Superb to pierwszy model produkcyjny w ofercie marki wyposażony również w innowacyjne reflektory Full LED matrix. Oferują one możliwość dostosowania trybów oświetlenia dla różnych sytuacji na drodze i warunków pogodowych.

Składają się z modułu LED dla świateł mijania i świateł drogowych, trzech kolejnych segmentów świateł drogowych, statycznego doświetlania zakrętów, wąskiej taśmy, również w technologii LED dla kierunkowskazów, świateł do jazdy dziennej i świateł pozycyjnych. Zaprojektowane na nowo światła przeciwmgielne z funkcją doświetlania zakrętów również wykorzystują cztery źródła światła LED.

Światła tylne Full LED obejmują dynamiczne kierunkowskazy z diodami świecącymi kolejno od wewnątrz na zewnątrz. Dzięki temu sygnalizowanie skrętu jest jeszcze lepiej widoczne. Dodatkowo innowacyjny system oświetlenia obejmuje drobne, przypominające igły, struktury wykorzystywane jako element animowanej funkcji Coming/Leaving Home, która automatycznie włącza i wyłącza segmenty reflektorów i świateł tylnych podczas wsiadania i wysiadania z samochodu.

Skoda Superb będzie dostępna w polskiej sieci sprzedaży już w trzecim kwartale bieżącego roku. Wersja z napędem hybrydowym typu plug-in trafi natomiast do sprzedaży na początku 2020 roku.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA